arama

  Trafik Işıkları ile Evde Kal Çağrısı Yapıldı

  trafik-lambasi-koronavirüs-evde-kal-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Trafik ışıkları ile bazı illerde koronavirüse karşı evde kal çağrısı yapıldı.

  Tüm dünyada gündem konusu olan koronavirüs nedeniyle yetkililer sık sık evde kalmamız konusunda bizleri uyarıyor. Yapılan bu uyarıları günlük hayatımızda televizyonda veya dışarı çıkmamız gerektiğinde sokak panolarında görebiliyoruz. Bu sefer alınan önlem ise daha farklı ve dikkat çekici.

  Bazı illerde yapılan bir uygulama ile trafik sinyalizasyon sistemlerinde insanlara evde kalmaları yönünde uyarılarda bulunuldu. Trafik sinyalizasyon sistemlerinde kırmızı ışığa “Evde Kal” yeşil ışığa ise “Eve Git” yazıları yerleştirildi.

  Dünya genelinde ve Türkiye’de birçok vaka bulunan koronavirüse karşı devlet yetkilileri tarafından söylenene göre en etkili yöntem evden çıkmamak. Bu tedbiri insanlara iletebilmek için de her türlü imkan ve platform kullanılmakta. Emniyet Trafik Şube Müdürlükleri de belediyelerin izin verdiği yaklaşık 10 ilde trafik ışıkları sistemlerinde insanlara evde kalmanın önemini vurgulayacak bir çalışma başlattı.

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında evde kalmak mecbur olmadıkça evden dışarı çıkmamak oldukça önemli. Devlet yetkilileri de her fırsatta halka hatırlattığı bu durumu vatandaşlara iletebilmek adına bütün imkanları kullanıyorlar.

  Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ