arama

  TikTok Hesaplarına Ebeveyn Denetimi Geliyor

  tiktok-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  Ülkemizde ve Dünya’da hızla yayılan ve oldukça popüler olan sosyal medya uygulaması TikTok yeni bir özellik ile gündemde.

  TikTok 2019 yılında 700 milyondan fazla indirilerek Whatsapp’ın ardından en çok indirilen 2. uygulama olma başarısını gösterdi. Uygulama kullanıcılara 15 saniyelik videolar çekip bu videolara müzik veya dublaj ekleyip yaratıcı video içerikleri üretmelerine olanak sağlıyor. Dünya çapında oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip uygulama Aralık ayında 40 milyon gelir ile en çok gelir elde eden 7. uygulama oldu.

  Her ne kadar bütün yaş gruplarından kullanıcının bulunduğu bir platform olsa da TikTok, özellikle gençler arasında oldukça popüler. Ancak gençlerin viral haline getirdiği akımların bazen oldukça tehlikeli olabileceği veya gençlerin gelişimini olumsuz etkileyebileceği geçtiğimiz dönemlerde görüldü. Hal böyle olunca da 18 yaş altı kullanıcıların profilinin anne ve babaları tarafından kontrol edilebilmesi özelliği gündeme geldi.

  TikTok çocuklarının uygulamada yanlış tavır ve davranışlardan kaçınmasını sağlamak için ailelerine çocuklarının hesaplarının bazı özelliklerini kontrol etme fırsatı vermeyi planlıyor. Akıllı telefonuna TikTok uygulamasını yükleyen ebeveynler kendi uygulamalarını çocuklarının uygulamasıyla eşleştirdikten sonra kontrol etme şansına sahip oluyor.

  Açıklanan ilk bilgilere göre ise ebeveynler çocuklarının uygulama üzer inden yapmış olduğu mesajlaşmaları da yeni özellik sayesinde kısıtlayabilecek. Özellikle geçtiğimiz yıl oldukça hızlı bir büyüme gösteren şirket toplam gelirinin %71’ini 2019’da elde etmişti. Bu durum da şirketi bu gibi bazı önlemler almaya sevk etti.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan da takip ederek tüm gelişmelerden anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ