arama

  THY’den Uygun Fiyatlı Bilet Almayı Kolaylaştıran “Fiyatı Koru” Uygulaması

  THY-FİYATİ-KORU-TEKNOLAMA
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Ülkemizde ve Dünya’da havacılık sektörü denilince akla gelen ilk şirketlerden biri olmayı başaran Türk Hava Yolları, yeni uygulamasıyla dikkat çekti.

  Seyahat programları değişkenlik gösterebilen yolcular için “Bileti Koru” Adında bir uygulama başlatan şirket, bu sayede yolcularının en az düzeyde mağdur olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Yeni uygulamaya göre fiyat koruması yapılan biletin fiyatı bir süre boyunca değişmiyor.

  Daha detaylı bir şekilde açıklamak gerekirse; seyahat etmeyi planladığınız bir konuma uygun fiyatlı bir bilet buldunuz ancak henüz ne zaman gideceğiniz belli değil. İşte “Fiyatı Koru” uygulaması tam da bu noktada devreye giriyor. Uygulama sayesinde seçtiğiniz biletin fiyatı bir süre aynı kalıyor ve biletleme işlemini daha sonra aynı fiyata yapabiliyorsunuz.

  Miles&Smiles Classic Plus, Elite, Elite Plus üyelerinin üyelik statülerine bağlı olarak tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği hizmetten, diğer yolcular ise standart koruma adı altında belirli bir ücret karşılığında yararlanabilecek ancak biletleme durumunda ödedikleri bu tutar iade edilecek. Yani uygulama ücretsiz bir şekilde THY kullanıcılarını sunulacak diyebiliriz.

  Uygulamayı kullanabilmek için ise yapmanız gereken; uçak bileti satın alma işlemi sırasında uçuş seçiminin ardından çıkan fiyatı koru butonuna tıklamak. Daha sonrasında yönergeleri izleyip fiyatı koruma paketlerinden birini seçmeniz yeterli olacaktır.

  Daha fazla teknoloji haberleri içeriklerinden anında haberdar olmak isterseniz sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ