e
sv

The Witcher 2. Sezon için İzleyenleri Üzecek Bir Haber Geldi

the-witcher-2-sezon-teknolama-min
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e1

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

The Witcher 2. sezonu çekimleri devam ederken dizinin hayranlarını üzecek bir haber paylaşımı yapıldı.

Henüz ilk sezonu yayınlanmış olmasına rağmen adını Netflix’in sevilen yapımları arasına yazdırmayı başaran The Witcher, çok geçmeden ikinci sezon onayını almıştı. Geçtiğimiz Mart ayında 2. sezon için çekimlere başlayan The Witcher ekibi bu sene birçok yapımın etkilendiği gibi koronavirüs salgınından etkilendi. Mart ayında başlayan çekimlere sette virüs vakalarının artması nedeniyle ara verilmişti.

Geçtiğimiz Ağustos ayı içinde yeniden ikinci sezon çekimleri için bir araya gelen ekip, yine aynı nedenden ötürü dizi çalışmalarına tekrar ara vermek zorunda kaldı. İlk elde edilen bulgulara göre sette 4 kişide gözlemlenen virüs nedeniyle dizinin çekimleri tekrar sekteye uğramış oldu. Testleri pozitif çıkan set çalışanlarının hızla karantinaya alındığı da gelen bilgiler arasında.

the-witcher-netflix-podcast-teknolama

Sette yaşanan vaka sayılarının artışı ve bu sebeple sete verilen aranın ardından yapılan açıklamada, sette sağlık koşullarının yeniden normal seyrine dönmesinin ardından Arborfield Studios‘ta çekilen dizinin çekimlerine kaldığı yerden devam edilecek.

Netflix, dizinin ikinci sezon çekimlerinin sekteye uğramaması için çekimlerin stüdyo içerisinde gerçekleştirilmesi kararını almıştı. Ancak görünen o ki alınan bu tedbir de yeterli olmamış ve dizi ikinci kez erteleme kararı almak zorunda kalmış.

Şu an için çekimlerin yeniden ne zaman başlayacağı bilinmese de çok büyük bir aksilik olmadığı sürece The Witcher 2. sezonunun 2021 yılında izleyicisiyle buluşması bekleniyor.

Peki siz The Witcher hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla dizi haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.