arama

  The Sims 4 Yeni Bir Rekor Kırmayı Başardı

  the-sims-4-yeni-bir-rekor-kirdi-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekaterina Petrova
  • Beğen
   Loading...

  Ömrü boyunca hiç The Sims serisinden birini oynamamış olan birisi var mıdır? Son dönemlerde popülerliğini bir nebze kaybetse de Sims serisi, tüm dünyanın sevdiği ve oynadığı oyunlardan biri olarak nitelendirilebilir. Oyunun içerisinde kabaca bahsetmek gerekirse bir hayatı simule ediyoruz. İşte bu serinin son oyunu olan The Sims 4, yeni bir rekora imza attı.

  Electronic Arts tarafından yayınlanan Sims, önümüzdeki Şubat ayında 20. yılını kutlayacak. Ayrıca bu kutlama ile birlikte oyun, PS Plus Şubat ayı oyunlarından biri olarak ücretsiz bir şekilde dağıtılacak. Daha öncesinde de Origin üzerinden oyunun vanilya sürümü ücretsiz olarak dağıtılmışken, Şubat ayında ise PlayStation 4 sahipleri oyuna ücretsiz bir şekilde erişebilecek.

  The Sims serisisinin ilk oyunu, tam 20 yıl önce yani 4 Şubat 2000 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Aradan 20 yıl geçmesi ile birlikte kendini geliştiren oyun serisi, artık bir marka haline gelmiş ve yeri geldiğinde filmlere bile konu olmayı başarmıştı. Şimdilerde ise serinin son oyunu olan The Sims 4, 20 milyon tekil oyuncuya sahip olarak yeni bir rekora daha imza atmayı başardı.

  20 milyon oyuncu sayısı ile rekor kıran The Sims serisi, bir de Şubat ayında PlayStation Plus sahiplerine ücretsiz bir şekilde dağıtılması ile bu sayıyı bir nebze daha artıracak gibi duruyor. İlk sürümü 2014‘te yayınlanan oyun, sonrasında gelen onlarca genişleme paketi ile birlikte güncel kalmaya devam edip oyuncu kitlesini kendisinde tutmayı başarıyor.

  Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.