The Last Of Us Dizisi Yayın Tarihi ve Bütçesi ile İlgili Detaylar

20 Okunma 18 Temmuz 2021 22:55
the-last-of-us-dizi-teknolama

Oyun dünyasından televizyon dünyasına geçiş yapmaya hazırlanan The Last of Us dizisine dair çıkış tarihi ve bütçe ile ilgili detaylar belli oldu.

Oyun dünyasındaki popülerliği nedeni ile televizyon dünyasına geçişinin açıklanmasıyla büyük bir heyecan ve merak uyandıran The Last of Us, izleyicilerinin beklentilerini karşılayacak gibi duruyor. HBO yapımı olan ve aynı adlı oyundan uyarlanacak olan yapım, resmi açıklamaların yapıldığı tarihten itibaren en çok merak edilen dizilerin başında geliyor.

Oyun dünyasındaki başarısını dizi ile taçlandırmak ve sürdürmek isteyen The Last of Us ekibi, dizinin beklentileri karşılayabilmesi için büyük bir bütçeyi gözden çıkarmış görünüyor. Her geçen gün daha fazla detaya ulaştığımız dizi ile ilgili son iddialara göre, her bölüm için 1 milyon dolar değerinde bütçe ayrılmış durumda.

The last of Us’ın ilk bölümünün 10 bölümden oluşması bekleniyor. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Sinema Sanatçıları ve Film Teknisyenleri Başkanı Damien Petit, harcamaların önemi ve bu giderlerin oluşturacağı faydadan bahsetti.

Petit konuşmasının devamında tam olarak resmi rakamları açıklayamasam da bu işten yararlanan ve bu projede çalışan birçok insan bulunmakta, bu projenin çalışanların üstündeki etkisi çok büyük ifadelerini kullandı.

Diziyle ilgili çalışmaların sürdüğü ve dizide yer alan ekibin 6 ay boyunca hazırlandığını açıklayan Petit’e göre dizinin ilk sezon çekimleri minimum 12 ay sürecek. Bu durumda başrollerinde Pedro Pascal (Joel) ve Bella Ramsey‘in (Ellie) yer alacağı dizinin 2022 yılının sonlarına doğru yayınlanması oldukça muhtemel.

Peki sizce The Last of Us’ın dizi versiyonu oyunundaki etkiyi verebilecek mi? Sizin çıkacak olan dizi ile ilgili beklentileriniz neler? Siz de dizi hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla dizi haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

The Last Of Us Dizisi Yayın Tarihi ve Bütçesi ile İlgili Detaylar

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ