e
sv

Tesla Önümüzdeki Hafta “Full Self-Driving Beta” Sürümünü Yayınlayacak

183 Okunma — 12 Ekim 2020 21:36
Tesla-otonom-surus-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla CEO’su Elon Musk, önümüzdeki hafta Full Self-Driving Beta sürümünü az sayıdaki kullanıcının kullanımına sunacağını açıkladı.

Elektrikli ve otonom araçlar denilince akla ilk gelen isim Elon Musk ve CEO konumunda bulunduğu şirketi Tesla oluyor. Tesla son dönemlerde otomobil sektöründe yenilikçi ve öncü olma rolünü üstleniyor.

Tesla şimdi ise yine ses getirecek bir çalışmanın eşiğinde olduğunu belirtti. Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta Full Self-Driving Beta sürümünü yayınlayacaklarını açıkladı. Musk bu sürümün az sayıdaki uzman ve dikkatli sürücülerden oluşan bir grup Tesla kullanıcısı için yayınlayacaklarını da belirtti.

Tesla-Robotaxi-otonom-teknolama

Tesla oldukça yoğun bir şekilde üzerinde çalıştığı Autopilot konusunda yavaş yavaş meyvelerini almaya başladı. Tesla Autopilot konusunda getirilen yeniliklerden de bahsederek, Autopilot yazılımının çevresini artık 2 boyutlu olarak değil 4 boyutlu olarak canlandırabileceğini açıkladı.

Elon Musk daha önce yapmış olduğu açıklamada ise Full Self-Driving konusunun oldukça büyük bir gelişme olduğundan bahsetmiş ve kendi aracında alfa sürümünü kullandığını belirtmişti. Musk ek olarak iş ve ev arasında aracına hiç müdahalede bulunmasına gerek kalmadığını da açıklamıştı.

Elon Musk tam bir tarih vermese de önümüzdeki hafta yayınlanacak olan gelişmeyi bu şekilde açıkladı; “Sınırlı FSD beta, söz verdiğimiz gibi önümüzdeki hafta salı günü yayınlanıyor. Bu, ilk başta uzman ve dikkatli sürücüler olan az sayıdaki kişiyle sınırlı olacak” 

Daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.