Tesla Araçlarına Canlı Yayın Yapma Özelliğini Ekliyor

27 Okunma 24 Ekim 2021 01:38
Tesla-Robotaxi-otonom-teknolama

Elon Musk, Tesla araçlarında bulunan Nöbetçi Modu’na tehlike anında canlı yayın yapabilme özelliğini ekleyeceklerini duyurdu.

Özellikle otonom araçlar konusunda birçok alanda öncü olmayı başaran Tesla yine çok işlevsel ve ses getirecek bir özellik ile karşımıza çıktı. Otomatik pilot ve Nöbetçi Modu gibi özellikleri ile adından sıkça söz ettiren ve değerini her geçen gün arttıran Tesla, araçlarına güvenlik konusunda oldukça faydalı bir özelliği eklemeye hazırlanıyor.

Tesla araçlarında bulunan Nöbetçi Modu sayesinde araçlar etraflarında herhangi bir tehdit algılaması durumunda kullanıcılarına uyarılar göndermekteydi. Ancak gönderilen bu uyarılar görüntülerle desteklenmiyordu. Bahsetmiş olduğumuz moda yeni gelen özellik sayesinde ise artık Tesla araçları etrafında bir tehlike algıladığında kullanıcılarına hem uyarılar gönderecek hem de kullanıcılarına canlı olarak aracın etrafını görüntüleyecek.

Uyarılar kimi zaman büyütülecek bir şey olmadığı düşünülerek dikkate alınmamakta veya müdahale gerektirmeyen durumlarda bizleri uyardığı için bazen yanıltıcı olabilmekteler. Ancak araçlara eklenecek olan canlı arama özelliği sayesinde araç etrafında neler olup bittiğini görebilecek olan kullanıcılar bu sayede ne tür müdahaleye ihtiyaç olduğuna da karar verebilecekler.

Günümüzde kullanılan araç güvenlik yöntemlerinin çok da faydalı olmadığı yaşanılan bir çok gelişmeyle ortaya çıkmış durumda. Öyle ki araç alarmları gibi bir çok yöntem hırsızlık olaylarında kimi zaman caydırıcı olamayabiliyor. Ancak Tesla sunmuş olduğu canlı arama özelliği sayesinde güvenlik konusunda çok daha işlevsel bir çözüm bulmuş olarak gözüküyor.

Peki sizin Tesla tarafından geliştirilen güvenlik yazılımları hakkındaki görüşleriniz neler? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Tesla Araçlarına Canlı Yayın Yapma Özelliğini Ekliyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ