Tenet Filmi Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

963 Okunma 26 Haziran 2020 12:35
tenet-teknolama

Tenet filmi son dönemlerin merakla beklenen yapımlarından biri olmasına rağmen bir kez daha çıkış tarihini erteleme kararı ile gündemde.

Başarılı yönetmen Christopher Nolan’ın imzasını taşıyan Tenet filmi son döenmlerde en çok merak edilen yapımlar listesinin başında bulunuyor. Gerek oyuncu kadrosu gerek yönetmen koltuğunda oturan Christopher Nolan’ın geçmiş yapımlarındaki başarıları filmin bu denli merak edilmesindeki en önemli etkenlerden. Diğer taraftan filmin alışılmışın dışında bir reklam kampanyası yapmış olması da filmin bu kadar merak edilmesini sağlayan önemli etkenlerde biri.

Tenet filmi fragmanını ilk olarak Fortnite oyunu üzerinden yayınlamış ve oldukça dikkat çekmişti. Ayrıca fragmanını ilk defa bir oyun içerisinde yayınlamasıyla da bu alanda bir ilki gerçekleştirmişti. Ancak Tenet cephesinden, filmin çıkış tarihi sabırsızlıkla beklediğimi bu günlerde izleyiciyi üzecek bir haber geldi.

Film ilk olarak 17 Temmuz’da çıkış yapmayı planlıyordu. Ancak koronavirüs nedeni ile birçok yapım gibi Tenet filminin çıkış tarihi için de erteleme kararı alındı. Filmin yeni çıkış tarihi bu nedenle 31 Temmuz olarak belirlenmişti. Ancak açıklanan son bilgiye göre bu tarih de ertelendi ve şu an için güncel olarak filmin çıkış tarihi 12 Ağustos 2020 olarak belirlendi. Bu ertelemenin nedeni olarak ise yeniden artışa geçen vaka sayıları gösterildi.

Film cephesinden gelen bilgilere göre belirlenen 12 Ağustos tarihi de salgının devam etmesi durumunda tekrar ertelenebilir. Bunun nedeni ise yönetmen Christopher Nolan’ın filmin sinemada gösterime girmesini istemesi.

Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan‘ın oturduğu Tenet’in oyuncu kadrosunda; John David Washington, Robert Pattinson, Kenneth Branagh, Michael Caine ve Elizabeth Debicki gibi isimler yer almakta.

Daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Tenet Filmi Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ