e
sv

Tencent, Syn ile Cyberpunk 2077’ye Meydan Okuyor

tencent-syn-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli oyun devi Tencent, sessiz sedasız geliştirdiği açık dünya oyunu Syn duyurusunu gerçekleştirdi. Bahsedilenlere göre Syn, PC ve konsollar için 2021 yılında çıkış yapacak.

Tencent tarafından Unreal Engine oyun motoru ile geliştirilen Syn, Cyberpunk temalı açık dünyaya sahip nişancı oyunu olacak. Geçtiğimiz günlerde Tencent, oyunu teknik olarak tanıtan bir video yayınladı.

Syn, Tencent’in dahili stüdyosu Lightspeed & Quantum Studios tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyoyu PUBG Mobile’dan da hatırlamamız mümkün. Tencent’in bu mobil oyunlardan elde ettiği gelirleri ile yeni oyunlara yatırım yapıyor olması oldukça sevindirici bir durum diyebiliriz.

Yayınlanan videoda gördüğümüz kadarı ile, Cyberpunk atmosferini köklerine kadar yaşayacağız. Karakterimizi detaylı bir şekilde özelleştirebildiğimizi gördüğümüz videoda, yanımızda bir de evcil yarı robot hayvanımız bulunuyor.

Şimdilik detaylı bir içerik paylaşmayan Tencent, teknik demo adı altında bir video paylaştı. Grafiksel ve atmosfer olarak bizleri heyecanlandıran demo, oyunun hikayesi ve içeriği konusunda pek bir bilgi vermiyor.

Tencent Syn demo fragman:

Syn’in Cyberpunk 2077’ye rakip olup olmayacağı konusunda net bir şey diyemeyiz. Ancak rekabet her zaman kullanıcı dostu olup, bizlerin yararına olacaktır. Oyunların çıkması ile birlikte neler yaşayacağız hep birlikte göreceğiz.

Peki siz Tencent’in yeni oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.