Telegram için Görüntülü Arama Desteği Geldi

383 Okunma 15 Ağustos 2020 18:55
telegram-teknolama

WhatsApp’ın en büyük rakibi olarak görülen Telegram için beklenen görüntülü arama desteği sonunda geldi. Ayrıca Telegram’ın 7. yılına özel bir güncelleme getirildi.

400 milyondan fazla kullanıcı ile WhatsApp’ın en büyük rakibi olarak görülen Telegram, ülkemizde de her geçen gün daha da popüler bir hal alıyor. Masaüstü ve mobil sürümlerin hepsine henüz alfa sürüm olarak gelen görüntülü arama desteği, Telegram Beta kullanıcıları için yayınlandı.

Uygulamanın 7.0 sürümü ile tüm kullanıcılar için yayınlanması beklenen görüntülü arama desteği, birçok kullanıcı tarafından en çok beklenen ve gerekli görülen özelliklerden biriydi. Geliştirici ekip artık uygulama içinde görüntülü görüşmenin desteklendiğini bugün uygulama içerisinde bir bildirim ile kutladı.

Şimdilik görüntülü arama içerisinde ek bir özellik bulunmuyor. Ancak geliştirici ekip tarafından paylaşılan bilgilere göre özellik sürekli olarak daha da geliştirilecek. Buna öncelikli olarak efektler ve grup halinde görüntülü görüşme desteği olacağı düşünülüyor.

Ayrıca görüntülü konuşma esnasında her iki kullanıcı da küçük bir şekilde yan yana sıralanmış dört adet emoji görecek. Bu emojiler iki kullanıcıda da aynı ise konuşmanın uçtan uca şifrelendiği anlamına geliyor.

Telegram için getirilen güncellemede ayrıca emojiler için yen bir animasyonlu seçenek eklendi. Yine WhatsApp’da bulunan şekilde bir mesaj içerisinde yalnızca tek bir emoji ekleyip gönderdiğiniz taktirde gönderdiğiniz emoji çok daha büyük ve hareketli gözükecek.

Peki sen WhatsApp ve Telegram ikilisinden hangisini tercih ediyorsun? Eğer cevabın Telegram ise bizim de Telegram kanalımıza buradan katılabilirsin. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, buradan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Telegram için Görüntülü Arama Desteği Geldi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ