Telegram Ekran Paylaşımı Özelliğini Test Ediyor

25 Okunma 29 Temmuz 2021 12:44
telegram-teknolama

Popüler online mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, uygulamasına ekran paylaşımı özelliğini getirmeye hazırlanıyor.

Son dönemlerde iyice kızışan WhatsApp ve Telegram yarışında, Telegram yeni bir özellik ile WhatsApp’ı bir konuda daha geride bırakmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde özellikle WhatsApp tarafından yayınlanan yeni kullanım koşullarından sonra oldukça hızlı bir büyüme sağlayan Telegram, kullanıcı sayısını bir hayli arttırmıştı.

Şirket geçtiğimiz senelerde de yüksek boyutlu doya gönderimi ve görüntülü konuşmada yer alan maksimum kişi sayısı gibi konularda WhatsApp’tan daha iyi olduğunu her fırsatta açık açık vurgulamaktaydı. WhatsApp cephesi de yapılan bu eleştiriler sonucu bahsi geçen kounlarda bir iyileştirme yapma yoluna gitse de Telegram’ın sunduğu değerleri yakalayamamıştı.

Telegram şimdi de birçok kullanıcı için oldukça kıymetli olabilecek bir özelliği WhatsApp’tan önce kendi uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. Android Beta sürümünde keşfedilen bu özellik ile kullanıcıların ekranlarını diğer kullanıcılarla anlık olarak paylaşabildiği görülüyor.

Özellikle bilgisayarlarda oldukça kullanışlı ve pratik olan bu özelliğin mobil üzerinden görüntülü görüşme yapılabilen bir uygulamaya gelmesi kullanıcıları oldukça sevindirmiş durumda. İş hayatında veya özel hayatımızda çoğu zaman sayısız görsel veya video gönderimi ile anlatmak olduğumuz birçok konuda artık Telegram kullanıcıları ekran paylaşımı özelliğine başvurabilecek.

Telegram’ın Android Beta sürümünde görülen bu özelliğin ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak bahsi geçen özelliğin kısa süre içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Peki siz Telegram ve WhatsApp arasındaki rekabet hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin tercihiniz hangi uygulamadan yana? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Telegram Ekran Paylaşımı Özelliğini Test Ediyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ