Telegram 1000 Kişilik Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu

24 Okunma 31 Temmuz 2021 21:56
telegram-teknolama

Online mesajlaşma uygulaması Telegram, 1000 kişinin katılabileceği yeni grup için görüntülü görüşme özelliğini duyurdu.

Gittikçe kızışan WhatsApp ve Telegram yarışında, Telegram yeni özellikleri ile oldukça iddialı görünmekte. Özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde WhatsApp tarafından yayınlanan Veri Kullanımı şartlarının ardından oldukça fazla kullanıcı kazanan Telegram, gözünü daha yükseklere dikmiş durumda.

WhatsApp’ı birçok özellik konusunda geride bırakmayı başaran Telegram, birçok yeni özellik veya mevcut özelliklerini geliştirme çalışmalarıyla da son zamanlarda adından söz ettirmekte. Şirket son olarak 1000 kişiye kadar desteklenen canlı yayın odalarını tanıttı.

Özellikle pandemi döneminde insanların sıkça başvurduğu görüntülü görüşme odaları hiç olmadığı kadar popüler hale gelmiş durumda. Hal böyle olunca Telegram da uygulamasına oldukça faydalı bir özellik kattı. Telegram yayınladığı duyuruda uygulamanın son sürümüne sahip kullanıcıların kullanabileceği özellikte, 1000 kişiye kadar grup içi görüntülü görüşme gerçekleştirilebilecek. Aynı anda maksimum 30 kişinin aktif olarak görüntülü arama yapabileceği odada diğer 970 kişi de izleyici olarak yer alabilecek. Şirket ayrıca bahsi geçen değerlerin de yakın tarihte daha da arttırılacağını duyurdu.

Şirket yeni özelliğin etkinlikler için kullanılabileceğini ve bu sayede kullanıcıların konser dahil birçok etkinliğe yeni özellik sayesinde katılabileceğini belirtti. Ayrıca yeni yapılan güncellemede kullanıcılara daha kaliteli bir görüntülü görüşme deneyimi sunabilmek amacı ile görüntü kalitesinin de artırıldığı aktarıldı.

Peki siz Telegram tarafından duyurulan yeni canlı yayın odaları özelliğini nasıl buldunuz? Sizin tercihiniz hangi uygulamadan yana? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Telegram 1000 Kişilik Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ