Steam Deck Test Aşamasında 30 FPS Limitini Geçmeyi Başardı

29 Okunma 25 Temmuz 2021 21:42
steam-deck-teknolama

Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni taşınabilir oyun konsolu Steam Deck, testler sırasında 30 FPS değerini geçmeyi başardı.

Valve tarafından duyurulan yeni taşınabilir oyun konsolu, henüz tanıtılalı uzun bir süre olmasa da popülerliğini her geçen gün arttırıyor. Valve taşınabilir oyun konsolunu tanıtmasının ardından gözler yeni konsolun nasıl bir performans göstereceğine çevrilmişti. Kimi oyunculara göre Steam Deck piyasada bulunan yüksek grafikli oyunları çalıştırmak konusunda yetersiz kalacaktı. Ancak Valve yaptığı açıklamada Steam Deck’in her oyunu çalıştırabileceğini açıklayarak heyecan yaratmıştı.

Valve tarafından yapılan testlerde yeni oyun konsolunun 30 FPS değerini çoğu oyunda geçtiği belirtildi. Bu başarıyı sosyal medya üzerinden Valve bazı eleştirilere maruz kaldı. Birçok oyun severe göre 30 FPS değeri yetersiz kalmaktaydı. Yapılan bu eleştirilere cevap ise yine Valve’nin çalışanlarından geldi.

Steam Deck yazılımını geliştiren ekipte bulunan Pierre-Loup Griffais bahsi geçen 30 FPS değerinin test aşamalarında minimum FPS değeri olarak kabul edildiğini belirtti. Ayrıca Griffais Steam Deck’in bu değerlerin oldukça yukarısına çıkabildiğini ve performanslı olduğunu belirtti. Paylaşılan bilgilere göre Steam Deck sahipleri tüm oyunları en az 30 FPS değerde oynayabilecek.

Ayrıca yapılan paylaşımlarda Steam Deck’in FPS sınırlayıcısına sahip olacağını ve bu sayede kullanıcıların performans-pil dengesini kendilerinin ayarlayabileceği aktarıldı.

Peki siz Valve tarafından geliştirilen yeni oyun konsolu Steam Deck’in test aşamasındaki FPS performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla konsol haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Steam Deck Test Aşamasında 30 FPS Limitini Geçmeyi Başardı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ