Steam Deck Ön Satışa Gösterilen Yoğun İlgi Sonucu Site Çöktü

25 Okunma 17 Temmuz 2021 14:57
steam-deck-teknolama

Valve tarafından tanıtılan yeni taşınabilir oyun konsolu Steam Deck, ön satışa açılmasının ardından yoğun ilgiyle karşılaştı.

Geçtiğimiz günlerde Valve tarafından tanıtılan ve özellikleri ile büyük beğeni toplayan yeni taşınabilir oyun konsolu Steam Deck, 16 Temmuz tarihinde ön satışa açıldı. Tanıtılmasının ardından geçen kısa sürenin ardından ön satışa açılmasına rağmen oldukça fazla ilgi görmeyi başaran konsol, aşırı yüklenme sonucu ön sipariş verilen sitenin çökmesine neden oldu.

Steam Deck için ön sipariş vermek isteyen kullanıcılar, sayfayı ziyaret ettiklerinde “bir şeyler ters gitti”, “tekrar denemeden önce bir süre bekleyin” veya ” son birkaç saattir çok fazla satın alım yapmaya çalışıyorsunuz” gibi uyarılarla karşılaştılar. Hatta bazı kullanıcılar ödeme sayfasına bile erişemeyip sunucuların meşgul olduğuna dair uyarılarla karşılaştıklarını belirttiler.

Öte yandan Valve, muhtemelen yalnızca gerçek kullanıcılara hizmet vermek adına yeni ve kullanılmayan hesapların siteye girişini de engellemekte.

Twitter’da oldukça yoğun bir gündem oluşturan Steam Deck almaya çalışan kullanıcılar, karşılaştıkları sorunları paylaştı ve çözüm bulmaya çalıştılar. Ancak şu ana kadar konuyla ilgili yapılan resmi bir açıklama bulunmamakta.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve 3 farklı depolama seçeneği ile satışa sunulan Steam Deck fiyatları ise şu şekilde;

  • 64 GB – 399 dolar
  • 256 GB – 529 dolar
  • 512 GB – 649 dolar

Kullanıcılar 5 dolar karşılığında Steam Deck için rezervasyon yapabilme imkanına da sahip. Rezervasyon yapan müşterilerin Steam Deck konsolunu almaları durumunda ise konsola Aralık ayında kavuşabilecekler.

Peki siz Valve tarafından geliştirilen yeni oyun konsolu Steam Deck hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla konsol haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Steam Deck Ön Satışa Gösterilen Yoğun İlgi Sonucu Site Çöktü

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ