Starbucks, Bitcoin (BTC) ile Ödeme Kabul Edecek!

373 Okunma 05 Nisan 2021 13:13
starbucks-bitcoin-bakkt-teknolama

Starbucks, BAKKT uygulaması ile yaptığı anlaşma ile artık Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul edecek. Müşteriler, BAKKT dijital cüzdan uygulamasına sahip ise, sorunsuz bir şekilde ödemelerini kripto para ile yapabilecek.

Starbucks müşterileri artık BAKKT dijital cüzdan uygulaması aracılığıyla Bitcoin (BTC) ile ödeme yapabilecek. Kahve denince akla gelen ilk isim olan Starbucks, dijital cüzdan uygulaması ile yaptığı anlaşma sayesinde, kripto dünyasına ilk adımını da atmış oldu. Daha önce test yapan Starbucks ve BAKKT, test esnasında herhangi bir problem ile karşılaşmadı ve artık bu uygulamayı tüm müşterilerine açmaya hazır.

Bir ödeme platformu olan BAKKT uygulaması, kullanıcıların Bitcoin (BTC) cüzdanına sahip olmasına, puan kazanmasına, uçuş milleti, hediye puanları gibi araçları ABD Dolarına dönüştürmesine izin veriyor. Daha öncesinde bu uygulama ile birlikte Starbucks kuponlarını da nakit paraya dönüştürülebiliyordu. Şimdi ise dijital cüzdanınızda bulunan BTC ile Starbucks kartlarına yükleme yapabileceksiniz.

Starbucks içerisinde küresel kart, ticaret ve ödemeden sorumlu başkan yardımcısı Karl Hebert, “Bakkt, müşterilerin dijital varlıklarının değerini ABD doları biçiminde ortaya çıkarmasına olanak tanıyan benzersiz ve güvenilir bir ödeme deneyimi geliştirmek için girdi ararken ekiplerimiz yakın bir şekilde onlarla çalıştı. Müşterilerin artık yükleme yapmak için Bakkt’ı kullanma fırsatına sahip olmasından heyecan duyuyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Peki siz kripto paraların geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla kripto para haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Starbucks, Bitcoin (BTC) ile Ödeme Kabul Edecek!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ