Square Enix Satılacağı Yönündeki Haberlere Son Noktayı Koydu

872 Okunma 16 Nisan 2021 21:27
square-enix-teknolama

Bir süredir büyük teknoloji firmaları tarafından satın alınacağı yönündeki haberlerle gündeme gelen Square Enix cephesinden bu yöndeki haberlere cevap niteliğinde bir açıklama geldi.

Bloomberg kaynaklı habere göre birçok büyük teknoloji şirketi başarılı oyun yapımlarıyla dikkat çeken Square Enix için satın alma girişiminde bulunmuştu. Bahsi geçen habere göre Sony ve Microsoft’un da aralarında bulunduğu bu şirketlerden yapılan tekliflerin de bulunduğu ifade edilmekteydi. Hatta tekliflerin ardından Square Enix ile iletişime geçen firmalardan görüşme aşamasına gelinenlerin de olduğu belirtilmişti.

Bloomberg tarafından yayınlanan bu haberin ardından hisseleri %14 oranında artış gösteren Square Enix, bir süredir satılacağı yönündeki haberleri ile gündemde bulunuyor.

Şirket tarafından tüm bu haberlere cevap niteliğinde olan bir açıklama paylaşıldı. Açıklamada; “Bloomberg, bugün birçok alıcının Square Enix’i satın alma yönünde eğilimleri olduğunu açıklamıştı. Ancak, bu rapor SQUARE ENIX HOLDINGS CO. LTD. tarafından yapılan herhangi bir duyuruya dayanmamaktadır. Şirketi veya işlerimizden herhangi birini satmayı düşünmüyoruz ve herhangi bir bir üçüncü şahıstan şirketi veya bir bölümünü satın alma teklifi almadık.” İfadeleri yer aldı.

steam-tomb-raider-ucretsiz-teknolama-min

Oldukça önemli oyunların sahibi konumunda bulunan şirket, hepimizin duymuş olduğu Tomb Raider, Life is Strange ve Final Fnatasy gibi oyunları elinde bulunduruyor. Ayrıca şirket bir süre öncesine kadar Hitman serisini de elinde bulundurmaktaydı. Ancak IO Interactive’in birkaç yıl önce ayrılmasıyla Hitman serisindeki haklarını kaybetmiş oldu.

Peki siz Age of Empires serisinin geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Square Enix Satılacağı Yönündeki Haberlere Son Noktayı Koydu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ