Spotify’tan Clubhouse Benzeri Hizmet: Greenroom

31 Okunma 16 Haziran 2021 18:25
spotify-yeni-fiyatları-teknolama

Spotify, son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen Clubhouse uygulamasına rakip olacak yeni Greenroom özelliğini duyurdu.

Özellikle yayınlandığı ilk dönemde büyük bir etki yaratan ve isteyen herkesin üye olamamasından ötürü daha da dikkat çekmeyi başaran Clubhouse, eski etkisini yitirmiş olsa da popülaritesini korumakta. Öyle ki bu popülaritenin farkında olan birçok şirket bugüne dek Clubhouse benzeri uygulamalar çıkardı ve çıkarmaya da devam etmekte.

Bahsi geçen Clubhouse benzeri uygulamalardan sonuncusu ise Spotify tarafından Greenroom adı ile tanıtıldı. Clubhouse ile neredeyse birebir aynı özelliklere sahip olan uygulama, Spotify kullanıcılarının sesli sohbet edebilmelerini sağlamakta. Dünyanın en popüler müzik platformu tarafından tanıtılan Greenroom şu anda ayrı bir uygulama olarak hizmete sunulsa da uygulamanın zaman içerisinde Spotify’a entegre edilmesi bekleniyor.

Spotify tarafından tanıtılan bu yeni uygulama ile kullanıcılar Clubhouse’ta olduğu gibi sohbet odalarına dahil olarak, görüş bildirebiliyor veya yalnızca dinleyici olarak sohbete dahil olabiliyorlar. Greenroom’da da diğer Clubhouse benzeri uygulamalarda da yer alan söz isteme butonu yer almakta.

Spotify atmış olduğu bu adım ile müzik platformunu bir sosyal medya platformuna çevirme isteğini açıkça göstermiş oldu. Ancak ilk adımın Clubhouse benzeri bir özellik ile gelmesi tartışma konusu oldu. Arkadaşlarının akıllı telefonlarda ne dinlediğini görebilmek gibi basit bazı özelliklerin gelmesini bekleyen kullanıcılar bu özelliğe pek de sevinmiş değiller.

Spotify kullanıcısı iseniz ve Greenroom uygulamasını deneyimlemek istiyorsanız maalesef bir süre daha beklemeniz gerekecek. Çünkü uygulama henüz ülkemizde hizmete sunulmuş değil. iOS ve Android sürümleri yayınlanan uygulamanın ülkemizde ne zaman hizmete sunulacağı ise bilinmiyor.

Peki siz Spotify tarafından atılan bu adım ve yeni uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Spotify’tan Clubhouse Benzeri Hizmet: Greenroom

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ