Spotify, Yakın Gelecekte Abonelik Ücretlerini Arttırabilir

345 Okunma 01 Kasım 2020 14:40
spotify-video-podcast-teknolama

Popüler müzik dinleme servisi Spotify yakın tarihte abonelik ücretlerini arttırabilir. Açıklama Spotify Ceo’su tarafından yapıldı.

Çevrim içi müzik dinleme platformu denilince ilk akla gelen uygulamalardan biri olan Spotify, kullanıcılarını üzecek bir haberle karşımıza çıktı. Şirket 144 milyon ücretli kullanıcısı olmasına rağmen geçtiğimiz dönem içerisinde zarar ettiğini ettiğini ve zarar etmeye de devam ettiğini açıklamıştı. Son çeyrekteki zararını yaklaşık olarak 101 milyon euro olarak aktaran şirket yetkilileri, bu zararı kullanıcılara yansıtmaya karar vermiş gibi gözüküyor.

Bizzat Spotify Ceo’su Daniel Ek tarafından yapılan açıklamada, abonelik fiyatlarının arttırılmasının kararlaştırıldığı aktarıldı. Şirketin daha yüksek abonelik fiyatlarına sahip olacağını belirten Daniel Ek, Spotify’ın ulaşmış olduğu zengin içerik boyutu nedeniyle eskisinden çok daha değerli bir uygulama olduğunu savundu.

Açıklamaların ardından ise Spotify abonelik ücretlerindeki fiyat artışlarını bazı pazarlarda denemeye başladı. Avustralya‘da uygulanan fiyat artışı sonucu bu bölgedeki Spotify aile planı aboneleri eski aboneliklerinde ödediği 17,99 Avustralya doları yerine 18,99 Avustralya doları ödemeye başladı. Aile aboneliğinde yapılacak fiyat artışının bundan sonra uygulanacağı ülkelerin ise Belçika, İsviçre, Bolivya, Ekvador ülkelerinde yaşanacağı ve ardından da diğer pazarların fiyat artışına maruz kalacağı aktarıldı.

Öte yandan Spotify tarafından alınan bu kararın ülkemiz için ne zaman uygulanacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca resmi açıklama yapılana kadar küçük de olsa ülkemizde bahsi geçen fiyat artışlarının uygulanmama ihtimali de var.

Peki siz Spotify’a gelmesi beklenen fiyat artışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Spotify, Yakın Gelecekte Abonelik Ücretlerini Arttırabilir

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ