arama

  Spotify, Video Podcast Üzerinde Çalışıyor

  spotify-video-podcast-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Günümüzde de hala en popüler çevrimiçi müzik servisi olarak görülen Spotify, son zamanlarda podcast içerikleri ile de oldukça fazla kullanılmaya başladı. Şimdi ise Spotify, video podcast özelliği için kolları sıvadığını duyurdu.

  Yabancı bir YouTube kanalı tarafından resmi olarak denenen bu özellik, henüz test aşamasında. Test edilmeye başlanan özellik ile podcast dinlerken uygulama üzerinde bir video oynatılmasına da olanak sağlıyor.

  Spotify yetkilileri henüz konu hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak güvenilir kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara bakarsak kitlenin yarısı, Spotify video podcast özelliğinden ilk etapta yararlanabilecek.

  Evlere hapsolduğumuz bu dönemde, dinlediğimiz podcast içeriklerine bir de video eklenmesinin nasıl bir tepki alacağı konusunda bir öngörüde bulunamıyoruz. Hep beraber kullanıcıların tepkilerini göreceğiz. Ancak sosyal medyada konu hakkında yapılan yorumlarda genellikle Spotify’ın amacının bu olmadığını ve gereksiz bir geliştirme olduğu söyleniyor.

  Spotify tarafından Engadget ekibine yapılan bir açıklamada, “Kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için Spotify’da rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları daha geniş bir kitlenin yolunu açıyor, bazılar ise öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşabileceğimiz başka bir gelişme yok.” ifadeleri kullanıldı. Bakalım, belki de Spotify yalnızca bir müzik dinleme uygulaması olmaktan çıkıp aynı zamanda eğitim platformuna da dönüşür.

  Peki siz Spotify tarafından gelen bu yenilikler konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ