Spotify Kullanıcıları Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşıyor

25 Okunma 26 Temmuz 2021 16:39
format-sonrasi-yuklenmesi-gereken-programlar-spotify-teknolama-1

Popüler online müzik dinleme platformu Spotify, dünya genelinde kullanıcılarının erişim sorunlarıyla karşılaştığı anlar yaşıyor.

Müzik dinleme platformları arasında en çok kullanıcıya sahip uygulama olan Spotify, anlık olarak dünya genelinde kullanıcıların platforma erişimini engelleyen bir sorun ile karşı karşıya. 158 milyondan fazla abone sayısına sahip olan ve dünya genelinde en çok tercih edilen müzik platformu olma özelliğine sahip. Kullanıcılarına kesintisiz müzik sunmayı amaçlayan platform, dünyanın dört bir yanında kullanıcılarının yaşadığı erişim sorunları ile karşı karşıya kaldı.

Açıklamalara göre bugün saat 15.10 civarında başlayan kesintiler, dünyanın dört bir yanında yaşanmakta. Spotify uygulamasında erişim sorunu yaşayan kullanıcılar platforma girmeye çalışırken veya müzik dinlemek istediklerinde “Hay Aksi, Bir Sorunla Karşılaştık” veya “İstediğiniz Şarkı Bulunamadı” gibi uyarılarla karşılaşmaktalar.

Yaşanan sorunun kaynağı şu an için bilinmiyor ve henüzSpotify sorunla ilgili bir açıklama yapmış değil. Özellikle Twitter üzerinden yaşadıkları sorunu bildiren kullanıcılara Spotify destek hesabı tarafından cihazlarının markası ve Spotify sürümleri soruluyor. Spotify tarafından sorulan bu sorulara bakarsak şirket sorunun küresel değil bazı sürümlerde veya markalarda olduğunu düşünmekte.

Spotify’da yaşanan bu sorun ile ilgili henüz resmi bir çözüm bulunmuyor. Ancak kullanıcılara Spotify sürümlerini kontrol etmeleri ve güncellemeleri önerilmekte.

Peki siz Spotify cephesinde yaşanan bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Spotify Kullanıcıları Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ