Spotify Abonelik Fiyatlarına Zam Yapmaya Hazırlanıyor

3543 Okunma 27 Nisan 2021 00:38
format-sonrasi-yuklenmesi-gereken-programlar-spotify-teknolama-1

Popüler müzik dinleme platformu Spotify, bazı bölgelerde abonelik fiyatlarına zam yapmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Spotify kullanıcıların tercihlerine göre birçok farklı abonelik çeşidi ile kullanıcılarına hizmet vermekte. 30 Nisan tarihinden çoğu abonelik planında artış gerçekleştirecek olan Spotify, ilk etapta Premium aboneliğe sahip kullanıcılarına bu artışı yansıtmayacağını açıkladı. Diğer taraftan ise Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’nin bazı bölgelerinde Öğrenci, Aile ve Duo ABD’de ise Aile aboneliklerine sahip kullanıcıların fiyat artışından etkileneceği belirtiliyor.

Belirtilen paketlere sahip ABD, Avrupa ve Birleşik Krallık’taki mevcut Spotify kullanıcıları eski fiyatlar üzerinden 1 ay daha uygulamayı kullanmaya devam edecek. Bahsedilen fiyat artışları ise Haziran ayında gerçekleştirilecek.

Spotify cephesinden yapılan açıklamada, ABD’de toplu fiyatlandırma değişikliklerinin de görülebileceği açıklandı.

150 milyondan fazla abone sayısına sahip Spotify geçtiğimiz dönemde şirketin içinde bulunduğu durumla ilgili birtakım bilgiler verdi. Son çeyrekte 125 milyon Euro zarar ettiğini açıklayan şirket, kullanıcı başına elde ettiği ortalama gelirin de yüzde 8 oranında düştüğünü belirtti. Fiyat artışlarının paylaşılan bu durumla ilgisi var mı bilinmez ancak fiyat artışlarıyla ilgili detaylı bilginin perşembe günü yapılacağı bildirildi.

Peki siz Spotify abonelik fiyatlarına gelmesi beklenen artış hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer siz de Spotify kullanıcı iseniz kullandığınız abonelik türünü ve konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Spotify Abonelik Fiyatlarına Zam Yapmaya Hazırlanıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ