e
sv

Sony, Önümüzdeki Hafta PlayStation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatını Açıklayabilir

playstation5-teknolama-min
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony, önümüzdeki hafta düzenleyeceğini duyurduğu etkinlik kapsamında PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı konusunda açıklama yapacak.

Yeni nesil konsollar için artık günleri sayıyoruz diyebiliriz. PlayStation serisinin bir numaralı rakibi Xbox serisinden gelen açıklamalar, Sony cephesinde de bazı şeyleri hızlandırmış gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin Xbox Series S fiyatının ardından PlayStation 5 fiyatını düşürmeyi düşündüğünü sizlerle paylaşmıştık. Bahsi geçen haberimize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sony cephesinden son gelen haber ise önümüzdeki hafta düzenlenecek olan etkinlik ile ilgili oldu. Sony, geçtiğimiz dönemde de PlayStation 5 ile ilgili bir etkinlik düzenlemişti. Ancak etkinlik süresince verilen bilgiler izleyenleri pek tatmin etmemişti. Bahsi geçen etkinlik boyunca yeni oyunları, cihazın bazı özellikleri ve tasarımını gösteren Sony, kullanıcıların gözünde pek verimli bir etkinlik düzenleyememişti.

Bu kez Sony’nin önümüzdeki hafta düzenleyeceği etkinlikte PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatını açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatının açıklanacağı etkinlik 16 Eylül’de gerçekleştirilecek. Etkinliği TSİ 23.00’dan itibaren takip etmek mümkün olacak.

Sony’nin bu etkinliği düzenlemesine geçtiğimiz günlerde Xbox Series S ile ilgili yapılan açıklamaların neden olduğu düşünülüyor. PlayStation 5’in fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili bilgileri paylaşmak için rakibinin hamlelerini bekleyen Sony, doğru zamanın geldiğine inanıyor.

Peki siz Yeni nesil konsollar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce açıklanan donanım özelliklerine göre hangi konsolu almak size daha mantıklı geliyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla konsol haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.