e
sv

Sonic The Hedgehog 2 Filmi Çıkış Tarihi

sonic-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sevilen animasyon karakteri Sonic‘in 2. sinema filmi olan Sonic The Hedgehog 2 ile izleyicisiyle buluşacağı tarih açıklandı.

Sonic The Hedgehog ilk filmde her ne kadar sıkıntılı süreçler yaşa da filmin elde ettiği başarıdan memnun olacak ki 2. film için çalışmalar sürdürülüyor. Bilindiği üzere yapım ekibi filmin ilk fragmanın yayınlanmasının ardından Sonic modellemesinin beğenilmemesi üzerine çıkış tarihine kısa bir süre kala tekrar yapım aşamasına dönerek Sonic’i yeniden modellemişti. Yapılan bu yeniden modelleme işlemi filmin çıkış tarihinin ertelenmesine neden olmuştu.

Filmin ertelenmesinin ardından bu kez de koronavirüs salgınının hızla yayıldığı dönemlerde izleyiciyle buluşan film istediği başarıyı gişede elde edememişti. Ancak filmin yapım şirketi virüse rağmen elde edilen başarıdan memnun ve 2. film için çalışmalar sürüyor.

Elde edilen verilere göre yaklaşık 85 milyon bütçe ile çekimleri tamamlanan Sonic The Hedgehog filminden yaklaşık olarak 300 milyondan fazla gişe hasılatı elde edildi. Bu rakamlar da Paramount Pictures‘in 2. film için elini çabuk tutmasını sağladı

Paramount Pictures tarafından yapılan açıklamada, Sonic The Hedgehog 2 filminin 8 Nisan 2022 tarihinde vizyona gireceği belirtildi.

Öte yandan önümüzdeki sene 30. yaşını geride bırakacak olan Sega maskotu Sonic için, Sega’nın çeşitli planları var. Sega Sonic’in 30. yaşını yeni oyunlar ve etkinlikler ile kutlamayı planlıyor. Ancak bahsi geçen oyun ve etkinlikler ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmamakta.

Daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.