Snapchat Günlük Kullanıcı Sayısında Twitter’ı Solladı

28 Okunma 23 Temmuz 2021 17:46
snapcaht-teknolama

Bir zamanların popüler sosyal medya uygulaması Snapchat eski günlerine geri döndüğünün işaretlerini veriyor.

2017 yılında piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcılarına kısa videolarla etkileşim kurmayı sağlayan Snapchat son dönemlerde oldukça fazla kullanıcı kaybetmekteydi. Özellikle videolara ekleyebildiğimiz filtreler sayesinde insanların kısa sürede ilgisini çekmeyi başaran ve oldukça yüksek günlük kullanıcı sayısına ulaşan Snapchat, Instagram gibi sosyal mdeya devlerinin de benzer özellikleri kullanıcılarına sunmasıyla eski popülaritesini kaybetmeye başlamıştı.

Zaman içerisinde kullanıcı sayısı bakımından sosyal medya platformları arasında geri sıralara düşmeye başlayan Snapchat, son dönemlerde küllerinden doğmuş gibi görünüyor. 2017’de piyasaya sürülen ve bugüne dek en hızlı büyümesini yaşayan uygulama, kendi rekorunu da kırmayı başardı.

Şirket tarafından paylaşılan verilere göre, şirket geçtiğimiz seneye göre hisse senedi fiyatlarını neredeyse üçe katlamış durumda. Öte yandan platformun yılın ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre günlük kullanıcı sayısında %23 oranında bir artış yaşadığı da açıklanan bilgiler arasında. Dünya çapında günlük 293 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama için eski günlerine geri mi dönüyor yorumları yapılamaya başlandı.

Snapcaht’in yakalamış olduğu bu başarıda Spotlight’ın da büyük etkisi olduğu düşünülüyor. Günlük Spotlight kullanımının da %49 oranında artması bu iddiayı doğrular nitelikte. TikTok benzeri bu özellik ile kullanıcılar klipleri için ödemeler alabiliyor.

Ayrıca bir diğer şaşırtıcı bilgi ise paylaşılan son günlük kullanıcı sayılarına bakacak olursa Snapchat son verilerde Twitter’ı bu yönden geçmeyş başarmış olarak görülüyor. Son olarak günlük 206 kullanıcı bildiren Twitter, günlük 293 kullanıcı bildiren Snapchat’in gerisinde kalmış durumda.

Peki siz Snapchat hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Snapchat Günlük Kullanıcı Sayısında Twitter’ı Solladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ