e
sv

Sırtınızda Taşıyabileceğiniz VR Bilgisayar: ZOTAC VR GO 3.0

ZOTAC-VR-GO-3.0-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ZOTAC VR GO 3.0 ile VR sistemlerinde kablo esaretinden kurtularak sizlere sırtınızda taşıyabileceğiniz bir VR deneyimi sunuluyor.

Sanal gerçeklik (VR) sistemlerinin hayatımıza hızla girdiği şu dönemlerde sistemlerin insanların kolay kullanımını sağlamak amacıyla geliştirmeleri de sürmekte. Her firma gittikçe daha popüler hale gelen sanal gerçeklik sektörü için kendi ürünlerini ortaya çıkarmakta. Bu anlamda son çıkan VR ürünü bizleri sanal gerçeklik için kullanılan kablolardan kurtulmak üzere tasarlanmış durumda.

ZOTAC sırtınızda taşıyabileceğiniz VR sistemleri konusunda ilk adımı atan firma oldu. ZOTAC tarafından geliştirilen ürün dışarıdan bakıldığında bir çanta gibi görünmesine rağmen bir bilgisayar sistemi ve onu vücudunuza bağlamanızı sağlayacak aparatlardan oluşuyor.

ZOTAC VR GO 3.0 Özellikleri

Şekil olarak alışılmışın dışında bir görünüme sahip kasada Intel Core i7-9700 işlemci bulunuyor. Ekran kartı olarak Geforce RTX 2070’in kullanıldığı sistemde 16 GB DDR4 RAM ve 240 GB SSD sürücü yer alıyor.

Sistem ile birlikte verilen 2 adet batarya sayesinde bilgisayarınızın bataryası bitmesi durumunda yedek bataryaya geçerek sistemi kullanmaya kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

VR gözlük kullanarak bilgisayar üzerindeki tüm görselleri VR gözlüklere aktarabildiğiniz sistemde, Windows 10 üzerinde bulunan birçok VR standardı destekleniyor.

Henüz bir fiyat etiketi belirlenmeyen ZOTAC VR GO 3.0 modelinin çıkış tarihi de net olmamasına karşılık önümüzdeki dönem olarak duyuruldu.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, Instagram ve Twitter hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsin.