Sinemalar Ne Zaman Açılacak?

2391 Okunma 10 Haziran 2020 09:13
sinemalar-ne-zaman-acilacak-teknolama-min

Koronavirüs sebebi ile sinema ve tiyatrolar bir süredir kapalıydı. Sinemaseverler için sevindirici haber, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geldi. Peki sinemalar ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Dün yapılan açıklamaya göre, sinema ve tiyatroların resmi açılış tarihleri belirtildi. Sinema salonları 1 Temmuz tarihinde tekrardan bizler için açılacak.

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, konuda hakkında Sinema, tiyatro, gösteri merkezleri 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçecektir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye içerisinde sinema salonları, ilk koronavirüs vakası ile birlikte 16 Mart tarihinde kapatılmıştı. O dönemden beri kapalı olan sinema ve tiyatrolar, yaklaşık üç buçuk aylık sürecin ardından tekrardan hizmete açılmak için hazırlanıyor.

Sinema salonları, 1 Temmuz tarihinden açıldıktan sonra bazı tedbirler uygulanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da sinemalarda bazı şartların olacağını belirtirken ne zamana kadar bu şekilde devam edeceğinin belli olmadığı belirtildi.

Sinema salonlarında uygulanacak tedbirler:

Uygulanacak tedbirler, aşağı yukarı şu şekilde olacak,

  • Salonlarda maske takılması zorunlu olacak.
  • Film araları kaldırılacak.
  • Seans sayıları azaltılacak.
  • Her seans arası salonda dezenfeksiyon işlemi yapılacak.
  • Salonlar yalnızca yarı kapasitesi kadar izleyici alacak.
  • Yan yana koltuklarda film izlenemeyecek.
  • Büfeler açılmayacak, makinelerde yalnızca kapalı ürünler satılacak.

Uzun zamandır merak edilen sinemalar ne zaman açılacak sorusunun cevabını verdik. Peki sen sinemaların açılması ve alınacak tedbirler konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Sinemalar Ne Zaman Açılacak?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ