Sıcak Kafa Konusu Nedir ve Ne Zaman Çıkıyor?

337 Okunma 01 Nisan 2021 16:53
sicak-kafa-konusu-netflix-min

Netflix, geçtiğimiz aylarda ülkemizde çekilecek ve distopik bir temaya sahip olacak Sıcak Kafa dizisini duyurdu. Peki Sıcak Kafa konusu nedir ve ne zaman çıkıyor?

Hem Türkiye’de hem dünyada en çok aboneye sahip platformlardan biri olan Netflix, ülkemizde de birçok dizinin çekilmesine olanak sağlıyor. Tüm dünyaya Türk dizilerini yayınlayan platform, bu sefer distopik temalı bir Türk dizisi için ilk adımı attı. Geçtiğimiz aylarda resmi olarak duyurulan Sıcak Kafa isimli dizinin çekimleri artık başladı.

Netflix içerisinde tüm dünya ile aynı anda yayınlanacak olan dizi, Afşin Kum‘un aynı isimli romanından uyarlanacak. Ancak dizinin çıkış tarihi ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmış değil.

Netflix Sıcak Kafa konusu nedir?

Afşin Kum’un romanından uyarlanacak olan dizinin konusu şu şekilde; Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Peki siz Netflix içerisinde yayınlanan Türk dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Sıcak Kafa Konusu Nedir ve Ne Zaman Çıkıyor?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ