e
sv

Samsung Yeni Kablosuz Kulaklığı Galaxy Buds Live ile Karşımızda

galaxy-buds-live-teknolama
avatar

Onuralp Hızal

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung tarafından 5 Ağustos‘ta düzenlenecek olan “Unpacked” etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni kablosuz kulaklık Galaxy Buds Live ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Kablosuz kulaklık modelleri ile sektörde adından oldukça söz ettiren Samsung yeni modelini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Galaxy Buds serisi ile beğeni toplayan Samsung, özellikle Galaxy S20 ile birlikte duyurmuş olduğu Galaxy Buds+ ile yüksek satış rakamlarına ulşamayı başarmıştı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung şimdilerde ise yeni kablosuz kulaklık modeli ile karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki ay yılın 2. Unpacked etkinliğini düzenleyecek olan şirket, etkinlik boyunca Note20 ailesinden Galaxy Watch 3’e kadar birçok ürününü tanıtacak. 5 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan bu etkinliğin bir diğer üyesi ise yeni kablosuz kulaklık modeli Galaxy Buds Live.

Renk seçenekleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken kulaklıklar, aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde kullanıcılara üst düzey bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Kulaklıkların kullanıcıları en çok mutlu eden özellikleri ise pil ömürleri olacak gibi duruyor. Yapılan açıklamaya göre yeni kablosuz kulaklıklar tek bir şarjla bizlere 7.5 saatlik bir kullanım sunacak.

7.5 saat olarak duyurulan pil ömrünün ise “aktif gürültü engelleme” ve “sürekli açık mikrofon” özelliklerinin devre dışı olduğu durumlarda geçerli olduğunu da belirtelim. Kullanıcılar bu özellikler açık halde ürünü kullanmayı tercih ederse pil ömrünün 4.5 saate kadar ineceği belirtiliyor.

Kulaklıklar için geliştirilen şarj aleti ise Qi özellikli bir şarj aleti aracılığı ile veya USB-C kablolar kullanılarak şarj edilebiliyor. Ayrıca ürünü 3 dakikalık bir şarj süresi ile 35 dakikalık dinleme süresi sunacağı belirtiliyor. Galxy Buds Live’ların ağırlığı ise her biri 5,6 gram olarak paylaşıldı.

Galaxy Buds Live’nun 169 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağı iddia ediliyor. Ancak fiyat konusunda henüz resmi bir bilgi bulunmuyor.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, ayrıca sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.