Samsung Şirket İçi COVID-19 Test Merkezi Kurdu

290 Okunma 03 Ağustos 2020 11:36
samsung-teknolama

Teknoloji devi Samsung dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs salgınına karşı şirket içi bir COVID-19 test merkezi kurdu.

Koronavirüs tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam etmekte. Bazı ülkelerde vaka sayılarında düşüş yaşanırken bazı ülkelerde vaka sayıları hızla yükselmekte. Oldukça hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılan bu virüse karşı verdiği mücadeleyle başarılı sonuçlar alan ülkelerden biri de Güney Kore olmuştu. Güney Kore gerek hasta sayısı gerekse alınan önlemler ile birçok ülkeye örnek teşkil eden ülkelerden biri olmuştu.

Güney Kore’de koronavirüse karşı gerçekleştirilen etkili çalışmalara Samsung’da destek olmaya hazırlanıyor. Dünya üzerindeki birçok teknoloji firması gibi mağazalarını ve fabrikalarını kapatmak zorunda kalan Samsung, Güney Kore’de şirket içi bir COVID-19 test merkezi kurdu. Ayrıca bazı Samsung çalışanlarının da koronavirüs testlerinin pozitif çıkması tesisin açılmasında büyük etken olarak görülüyor.

Samsung, Güney Kore’de özel bir COVID-19 test merkezine sahip ilk özel şirket konumunda bulunuyor. Hwaseong tesisinde kurulan test merkezi ile amaç virüse karşı daha tedbirli olmak ve çalışanları sağlıklı tutmak.

Altı tıp uzmanının yer alacağı merkezde testlerin ve araştırmaların yapılacağı ve tanıların konulabileceği bir sistem oluşturulacak. Ayrıca test merkezi şirket içi çalışanlara olduğu kadar Hwaseong’da yaşayan kişilere de yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bilindiği üzere Samsung, koronavirüs döneminde bazı çalışanlarıyla evden çalışma sistemine geçerek virüse karşı tedbirler almıştı. Virüsün dünya genelinde henüz etkisini yitirmediğinin farkında olan şirket virüse karşı test merkezini kurarak tedbirlerini arttırmış oldu.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Samsung Şirket İçi COVID-19 Test Merkezi Kurdu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ