e
sv

Sağlık Bakanlığı, Online Corona Testi Sitesi Yayınladı

online-coronavirus-testi-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlık bakanlığı, online corona testi sitesi yayınladı. Türkiye’de Corona virüsü salgını hızla artış gösterirken, Sağlık Bakanlığı da vatandaşların bilinçli hareket etmesi için canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Virüsün yayılmaması için önlemler alınırken, virüs tespitini kolaylaştırmak için online bir sistem geliştirildi. Site, kısa süre içerisinde yoğun ilgi ile karşılandı.

Türkiye’de Corona virüsü vaka sayısı 191’i buldu. Hal böyle olunca da vatandaşlar “acaba bende corona virüsü var mı?” sorularını sık sık sormaya başladı. Bu durum için özel olarak ayarlanmış laboratuvarlar olsa da, halk ihmalkar olabiliyor. Bu sebeple halkı bilinçlendirmek adına online corona testi sitesi yayınlandı. Bu site ile virüse sahip olma riskinizin oranını öğrenebilirsiniz.

Siteyi ziyaret eden kullanıcı, birtakım sorulara cevap veriyor. Verilen cevaplara göre analiz yapan sistem, virüs riski yüksek çıkan vatandaşların acil bir şekilde sağlık kurumuna gitmesi konusunda uyarıyor.

Siteye giriş yapan kişi, ilk olarak “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.” uyarısı ile karşılaşıyor. Yani bu sitenin herhangi bir şekilde kesin sonuç vermesi beklenilmemeli.

Online corona virüsü testi sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca görüş ve önerilerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayınız.

 • Engin
  3 ay önce

  Yalan yanlış bilgi vermiş olsan bile 1-2 gün içinde eve gelip karantinaya alırlar merak etme.

  yorum beğen
 • Mehmet
  3 ay önce

  Ben korona virusmuyum

  yorum beğen