Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Okulların Açılma Durumunu Değerlendirdi

4642 Okunma 01 Temmuz 2020 22:03
saglik-bakani-fahrettin-koca-teknolama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamalar arasında okulların açılma durumuna da değindi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yapılan bilim kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. 6 ay geçmesine rağmen salgının ciddiyetini koruduğuna dikkat çeken Koca, dünya üzerinde toplam vaka sayısının 10.5 milyonu can kaybının ise 510 bini aştığını belirtti.

Dünya genelinde günlük vaka sayıların azalış yerine artışlar olduğunu sözlerine ekleyen Koca, hastalığın şu anki şartlar altında gündemden düşmesinin mümkün olmadığını söyledi. Günlük önlemlere uyulmasının gerekliliğinin de tekrar altını çizdi. Ayrıca Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında merak edilen bir konu olan okulların açılma durumuna da değindi.

Geçtiğimiz bahar dönemini uzaktan eğitimle kapadığımız salgın sürecinde yaz tatilinde de akıllarda okulların eylülde açılıp açılmayacağı sorusu var. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı açıklamalar ek olarak okulların açılma durumuna değinerek şu açıklamaları yaptı;

Okulların açılmasına zamanımız var. Bilim Kurulunda gündeme gelmedi. Bunu salgının seyri belirler. Önümüzdeki haftalar salgının seyrine göre, okulların açılmasının zamanına göre bu tartışılır ve bu anlamda alınması gereken bir öneri olursa bunu paylaşmış oluruz.

Okulların açılmamasına yönelik herhangi bir yaklaşım olmadı. Okulların dijital ortamda eğitim yapmak için hazırlık yapmasına yönelik bir çalışma olduğunu biliyoruz. Farklı bir seyir söz konusu olursa Bilim Kurulunun önerisi olur ve biz de paylaşırız.

Bakan Koca’nın açıklamalarından her ihtimale karşı eylül ayı itibarıyla da uzaktan eğitim yapılabilecek şekilde çalışmaların yürütüldüğü ancak şu an için böyle bir durumun söz konusu olmadığı anlaşıldı.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Okulların Açılma Durumunu Değerlendirdi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ