Sağlık Bakanı, 15 Ekim İtibari ile Tüm Verilerin Açıklanacağını Belirtti

299 Okunma 11 Ekim 2020 11:06
koronavirus-asisi-turkiye-teknolama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile dünya genelinde eleştirilere maruz kalmıştı. Bunun ardından Bakan Koca, Türkiye’de hasta-vaka tartışmasının 15 Ekim tarihi itibari ile sonlanacağını açıkladı.

Her vaka hasta değildir, testi pozitif olup semptom göstermeyen var. Bunlar çoğunluğu oluşturuyor. Semptomu olan, hastanede yatmayan ve yatan kişileri günlük hasta sayısı olarak vermiş oluyoruz” açıklaması ile tüm dünyada gündem olan Bakan Koca yeni açıklamalarda bulundu.

Soru cevap şeklinde açıklamalar yapan Koca, “Bu ayın 15’inden itibaren bütün rakamları açıklayıp bildireceğiz” dedi.

“Bu ayın 15’inde başlıyoruz. Ortalama 1,5-2 ayı geçmeyecek şekilde bütün toplumu kapsayacak şekilde saha taramaları yapmaya devam ediyor olacağız” diyen Bakan Koca, “Bundan sonra yapılan kesitsel taramaları semptomu olmasa da paylaşacağız. Bunu da Dünya Sağlık Örgütü’ne bildireceğiz” açıklamaları ile Bakan Koca, tartışmalara son noktayı koydu.

Gerçekte koronavirüs pozitif vaka sayısının kaç kişi olduğu tüm ülke geneline olmasının yanında ülke dışında da merak edilen bir soru. Bakan Koca tarafından yapılan açıklama sonrasında bazı ülkeler kapılarını kapatırken, Dünya Sağlık Örgütü tarafından ağır bir kınama açıklaması yapılmıştı.

Peki siz Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan açıklamalar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz. Teknolama kanallarımızı takip etmeyi unutmayın! 🙂

Sıradaki içerik:

Sağlık Bakanı, 15 Ekim İtibari ile Tüm Verilerin Açıklanacağını Belirtti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ