Rus Yapımı, Uzayda Çekilen İlk Filmin Oyuncuları Dünya’ya Döndü

18 Okunma 17 Ekim 2021 21:48
uzayda-cekilen-ilk-film-teknolama

Uzayda çekilen ilk film olma özelliğini taşıyan Ruslar tarafından çekilen filmin oyuncuları dünyaya geri döndüler.

ABD ve Rusya’nın uzay yarışı hız kesmeden devam ediyor. İki ülkenin uzun yıllardır uzay konusunda birbirleriyle olan rekabeti son yıllarda farklı bir boyut kazanmış durumda. Özellikle son yıllarda SpaceX ve Blue Origin gibi özel şirketler arasında gerçekleşen bu yarış, son olarak bir film çekimi ile bambaşka bir noktaya evirilmiş durumda.

Uzay yarışlarında gelinen son noktada Rus yapımcılar oldu. İki ülke arasında son yıllarda uzayda bir film çekme fikri ortaya atılmakta ve bu konuda hangi ülkenin ilk adımı atacağı merak edilmekteydi. Bu konuda elini çabuk tutan Rus yapımcılar film için önemli bir aşama da kaydetmiş durumda.

Yönetmen koltuğunda Klim Shipenko’nun oturduğu filmin çekimleri içi bir grup oyuncuyla beraber 5 Ekim tarihinde yola çıkan ekip, 12 gün süren çekimlerin ardından bugün dünyaya geri döndü. Ayrıca ekibin yanında bir de 191 gündür uzay istasyonunda bulunan Kozmonot Oleg Novitskiy de bulunmaktaydı.

Yönetmen Klim Shipenko, oyuncu Yulia Peresild ve kozmonot Oleg Novitskiy’yi taşıayan Soyuz MS-18 bugün dünyaya indi. Filmin adının yapım ekibinin yapmış olduğu açıklama sonrası şimdilik VIZOV(sınanma) olacağı düşünülüyor.

Filmde konu olarak sağlık sorunları nedeniyle dünyaya dönüp tedavi olamayacak bir durumda olan kozmonot için uzay istasyonuna gönderilen bir doktorun hikayesi konu alınacak.

Çekim aşamalarında önemli bir aşama kaydeden Rus yapımı uzayda çeklilecek olan ilk film için Hollywood cephesinden nasıl bir cevap geleceği ise büyük merak konusu oldu.

Peki siz uzayda çekilen ilk filmin konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de dizi hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Rus Yapımı, Uzayda Çekilen İlk Filmin Oyuncuları Dünya’ya Döndü

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ