e
sv

Razer 300 Hz Ekranlı Yeni Blade Pro 17 Modelini Tanıttı

Blade-Pro-17-2020-teknolama
avatar

Mehmet Sefa Lazoğlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Razer “daha fazla çekirdek, daha hızlı ekran, daha büyük kazanımlar” olarak bahsettiği yeni Blade Pro 17 modelini tanıttı.

Oyuncular için geliştirdiği teknolojiler ile tanıdığımız Razer yeni modeli ile birlikte birçok gelişmiş sistem özelliklerini bir arada sunuyor. “daha fazla çekirdek, daha hızlı ekran, daha büyük kazanımlar” olarak tanıttığı yeni dizüstü bilgisayarı ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Razer Blade Pro 17, 17.3 inç ekrana sahip olmasına rağmen ekran kenarı çerçevelerinin ince yapısından dolayı 15 inç bilgisayar görünümünde kompakt ve şık bir tasarıma sahip. Bu sayede bilgisayarın hantal olmasının önüne geçilmiş ve kullanıcılar için taşıma kolaylığı sağlanmış. Bilgisayarın en dikkat çekici özelliği ise modelin 2019 versiyonlarında gördüğümüz 240 Hz ekran yerine bu modelde kullanılan 300 Hz ekran oldu.

10. nesil Intel Core i7-10875H işlemciden güç alan model 8 çekirdek 2.3 GHz ve 5.1 GHz Turbo Boost temel saat hızları ile tasarlanmış. 16 GB RAM bulunan modelde 1TB’a kadar NVMe SSD depolama alanı sunuluyor.

Yeni NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q grafik kartı ile donatılan bilgisayar yüksek kalitede oyun oynamak isteyenlere NVIDIa’nın ışın izleme teknolojisi ve yapay zeka gücü sayesinde çarpıcı görsel şöleni sunmayı hedefliyor.

Wi-Fi 6 bağlantısını destekleyen modelde 2.5Gb Ethernet, UHS-III kart okuyucu USB 3.2 Gen 2 bağlantıları da bulunmakta. Ayrıca Razer Blade Pro 17 USB-C şarj kablosu ile de şarj edilebilmekte. Ancak bu durumda daha düşük bir performans alacak olmanız muhtemel.

Peki sizin son dönemlerde çıkan oyuncu laptopları ile ilgili fikirleriniz neler? Bu konu hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Daha fazla teknoloji haberi için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarından bizleri takip edebilirsiniz.