e
sv

Ramazan Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

439 Okunma — 18 Mayıs 2020 20:48
ramazan-bayrami-sokaga-cikma-yasagi-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans şeklinde gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ile merak edilen bir takım konularda bilgi verildi. Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı ardından resmi açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirleri arasında Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı uzun zamandır merak edilen bir soruydu. Açıklamalara göre bayram süresince 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde;

“Bu haftaki toplantımızın en önemli konusu koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmelerdi. Türkiye’nin salgınla mücadelesi başarıyla sürüyor. Küresel düzeyde etkili olan bu salgın tehdidinin ortadan kalkması küresel olarak mümkün olmalıdır. Türkiye olarak yıllarca sınırlarımızı dışarıya tamamen kapatıp günlük hayatı tümüyle durdurup salgının bitişini bekleyemeyiz. Yapmamız gereken, hayatımızı salgın gerçeğine göre yeniden düzenlemektir. Yeni dönemi kontrollü sosyal hayat olarak tanımlıyoruz. Maske, mesafe ve temizlik üçlüsü hayatımızın değişmezi olacak.”

Ayrıca normalleşme süreci konusunda da bazı açıklamalar yapıldı.

Yeni vaka sayısını en kısa sürede kesmemiz gerekiyor. Bunu başarmak 83 milyon olarak bizim elimizdedir. Normalleşme takviminin vaka sayısının çok daha aşağı düşmesiyle mümkündür. Olumsuz bir gelişme olursa bazı tedbirleri daha sert bir şekilde uygulamak zorunda kalabiliriz. Normalleşme takvimini adım adım hayata geçiriyoruz. Geçen hafta; berber, kuaför, AVM gibi yerler yeniden faaliyet geçti. Genel olarak bu uygulamanın iyi gittiğini görüyoruz. 15 ilimizde cumartesi gününden beri devam eden sokağa çıkma sınırlamasına riayet eden vatandaşlarımıza sabırları ve anlayışları için teşekkür ediyorum.”

Yapılan açıklamalara göre 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Erdoğan, “23/24/25/26 Mayıs’ta 81 ilimizden tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Çarşamba günü gençlerimizle ilgili esneklik yine uygulanacaktır. Seyahat kısıtlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır.” şeklinde konuyu özetledi.

Peki siz bu karar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla korona virüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

 • Eyüp
  10 ay önce

  Çok güzel site bilgi içerikli faydalı bilgiler

  yorum beğen
 • Mehmet
  10 ay önce

  Doğru ve isabetli bir karar olmuş. Sokağa çıkma yasaklarının da yardımıyla vaka sayımız çok azaldı. Bayram ziyaretleriyle pandemiyi yeniden azdirmanin zamanı değil.

  yorum beğen
 • Raboya
  10 ay önce

  Güzel haber kaynakları var teşekkürler bilgiler için

  yorum beğen
 • Rabia
  10 ay önce

  Bence sokağa çıkma yasağı cok iyi oldu. Diğer ülkelere gore baya başarılı bir sekilde azaltıyoruz vaka sayısını. İnşallah bittigini de goruruz.

  yorum beğen
 • Battal
  10 ay önce

  bu sıcak günlerde biraz zor olacak ama biraz daha sabır,iyi günler yakında gibi görünüyor…

  yorum beğen
 • mikail
  10 ay önce

  Tum haberleri aninda veren bir website gunluk yasantimda surekli kullaniyorum ve gordugum en iyiler arasinda diyebilirim

  yorum beğen
 • Cüneyt ertaş
  10 ay önce

  Başarılı bir site Çok güzel tavsiye ederim mükemmel salgın var çıkılmaması lazım rte dediği doğru

  yorum beğen
 • Yusuf665
  10 ay önce

  Basarili bir site haber paylaşımları akıcı ve bilgilendirici faydalanmak adına benim için muazzam emeğinize sağlık başarılar

  yorum beğen
 • Diren gunduz
  10 ay önce

  Bence hiç iyi olmaz yani sonuçta ramazan bayramı Allahın bize vadettiği en kıymetli günlerden Bi tanesi eğer biz her ne kadar virüs olsada Allahım bize bayram günü o meleti yaklaştırmaz gerçeten nasıl bir yıl ben hiç bişey anlamadım.

  yorum beğen
 • Nurgüzel
  10 ay önce

  Bilgilendirici olmuş böyle olması herkes için daha iyi bence, bu illet hastalık anca yasaklarla bitebilir.

  yorum beğen
 • Çağrı Sevim
  10 ay önce

  Güzel bir yazı teşekkür ederim maalesef bu sene bayram buruk geçicek?

  yorum beğen
 • Burak Er
  10 ay önce

  Çok güzel akıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Gerekli detaylar yazının içine boğucu olmayacak şekilde yerleştirilmiş emeğinize sağlık!!

  yorum beğen