RAM ve SSD Fiyatlarında Yüzde 15 Oranına Kadar İndirim Bekleniyor

289 Okunma 18 Ağustos 2020 18:01
format-sonrasi-yuklenmesi-gereken-programlar-kapak-teknolama

Sektöre yakın isimlerin aktardığı bilgilere göre yıl sonuna kadar RAM ve SSD fiyatlarının yer yer yüzde 15’e kadar ortalama ise yüzde 10 düşmesi bekleniyor.

Koronavirüs salgınıyla tüm dünya genelinde mücadele sürerken birçok sektörde virüsün etkileri henüz geçmiş değil. Bir süre daha özellikle teknoloji sektöründe etkisini sürdürmesi beklenen virüsün etkileri tüketiciye kimi zaman olumlu kimi zaman ise olumsuz olarak yansımakta.

RAM ve SSD konusunda açıklama yapan sektöre yakın isimler, bellek üretiminde arz/talep dengesinin bozulduğuna dikkat çekti. Oluşan bu denge bozukluğunun ise bellek fiyatlarında yıl sonuna kadar yüzde 10’luk bir düşüşe eden olması bekleniyor.

Koronavirüs salgını döneminde oluşan ekonomik daralma sonrası insanların acil ihtiyaçları dışındaki tüketimlerini kısıtladığı ve bu durumun teknoloji sektöründe ciddi talep düşüşlerine neden olduğu belirtildi.

Bellek sektöründe şu anda görülen ortamda arz, talebin üzerine çıkmış durumda. Bu durumun ise yakın gelecekte düzelmesi beklenmiyor. Yıl sonuna kadar gerçekleşmesi beklenen fiyat artışlarının yüzde 10 seviyelerini bulması bekleniyor. Ayrıca 2021 yılının ilk çeyreğinde de sürmesi beklenen bu düşüşün yer yer yüzde 15 oranına kadar çıkacağı düşünülüyor.

Ülkemizde ise satışa sunulan ürün fiyatları kura bağlı olarak değişiklik gösterebilmekte. Bu durum ülkemizdeki indirim oranlarını etkileyebilir.

Tahminlerin doğru çıkması durumunda bu yılın son çeyreği donanım yönünden bazı eksiklerimizi tamamlamamız konusunda bizler için iyi bir fırsat olabilir.

Daha fazla donanım haberleri için sitemize abone olabilir, buradan da bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

RAM ve SSD Fiyatlarında Yüzde 15 Oranına Kadar İndirim Bekleniyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ