arama

  PUBG Mobile, İndirme Rekoru Kırdı

  PUBG-mobile-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  PUBG Mobile, indirme rekoru kırdı. Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu, mağazalar içerisinde indirilme rekorunu kırdı. Tüm dünya genelinde insanlar evlerine hapsolmuşken, mobil oyunların da oynayıcı sayısı atmış durumda. Hal böyle olunca da PUBG, mobil platformlar içerisinde 600 milyon indirilmeyi aşmış durumda.

  Özellikle coronavirüs salgını sebebi ile tüm insanlar evlerinde otururken vakit geçirecek aktiviteler aranmaya başlıyor. Bu durum için en iyi alternatiflerden biri de mobil oyunlar iken, bu konuda en çok tercih edileni anlaşıldığı üzere yine PUBG oluyor.

  PUBG Mobile 600 Milyon İndirildi

  21 Mart itibari ile çıkışının 2. yıldönünümünü kutlayan PUBG Mobile, toplam indirilme sayısı ile de bir rekora imza attı. Çevrimiçi mobil oyun pazarının lideri konumunda duran oyun, günlük 50 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Sürekli yeni içerikler ve güncellemeler ile aktif tutulan oyun, bu şekilde oyuncu kaybının da önüne geçmiş oluyor.

  Tencent ve PUBG Corporation işbirliği ile piyasaya sürülmüş mobil oyun, 600 milyondan fazla indirmeye sahip. Ayrıca yapılan açıklamaya göre günlük 50 milyon aktif kullanıcıya sahip oyunda, bu 50 milyonun içerisinde Çinli kullanıcılar dahil edilmemiş. 2020 yılında daha fazla mod ve güncelleme ile oyuncuları elinde tutmayı hedefleyen mobil oyun, bakalım hedeflerini tutturabilecek mi…

  Peki siz PUBGM oynuyor musunuz? Siz de oyun hakkında görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ