PUBG Lite Neden Kapanıyor?

367 Okunma 01 Nisan 2021 12:41
pubg-lite-sistem-gereksinimleri-teknolama-min

Çıktığı ilk günden bu yana dünyanın en popüler oyunlarından biri olmayı başaran PUBG’nin düşük sistem gereksinimli ve ücretsiz versiyonu PUBG Lite kapanıyor.

PUBG geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre PUBG Lite’ın internet sitesi şimdiden kapatılmış durumda. Bu sebeple oyunu indirip yükleme imkanımız bulunmuyor. 29 Nisan itibari ile hizmet sonlanırken, 29 Mayıs sonrasında oyuna erişim tamamen kesilecek.

Oyunun kapanış tarihine kadar ise oyunu oynamak için herhangi bir engel ya da farklılık yapılmayacak. Eğer oyun içi paralarınız bulunuyorsa, bunları nakite çeviremeyeceksiniz.

PUBG Lite hakkında resmi açıklama:

“Sevgili Oyuncularımız,

Bizimle birlikte olan müthiş sayıda PUBG LITE severin tutkusu ve desteği için son derece minnettarız. COVID-19 pandemisinin zorlu zamanlarında PUBG LITE’ın taraftarlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sunduğunu umuyoruz.

Ne yazık ki uzun uzun düşündükten sonra hizmeti kapatma yönünde zorlu bir karar aldık ve yolcuğumuz için zaman doldu. Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de (UTC) sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz.

Sonlandırma tarihine kadar, normal şekilde oyunu oynamaya devam edebilecek ve önceden sahip olduğunuz L-COIN de dahil, oyun içi kredilerinizi harcayabileceksiniz. PUBG LITE Facebook, oyun hizmeti sonlandırıldıktan sonra dahi bir sonraki bildirime kadar açık olacak. Hizmetin sonlandırılmasıyla ilgili sorularınız için lütfen https://litesupport.pubg.com/ adresi üzerinden oyuncu destek birimimizle temas kurun. 

Herkese en derin takdirlerimizi ve en içten özürlerimizi sunmak istiyoruz. Bizimle geçirdiğiniz zamandan keyif almış olduğunuzu umuyoruz, lütfen gelecekteki çabalarımızı takip etmeye devam edin.

PUBG LITE oynadığınız için teşekkürler.”

Peki siz PUBG Lite oyununun komple kapanması konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilrsiniz.

Sıradaki içerik:

PUBG Lite Neden Kapanıyor?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ