PS 4 ve Xbox One Kullanıcılarına Battlefield 6’dan Kötü Haber

807 Okunma 18 Nisan 2021 21:44
ps5-xbox-vergi-teknolama

Çıkış tarihine kısıtlı bir süre kalan Battlefield 6’dan PS 4 ve Xbox One kullanıcılarına üzecek bir haber geldi.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde piyasaya sürülen yeni nesil konsollar, eski nesil konsollara nazaran donanım olarak oldukça güçlendirilmiş olarak karşımıza çıkmıştı. Eski nesil konsolların yeni nesil konsollar çıkmadan çok daha öncesinde de donanım olarak yeterliliği tartışılmaktaydı.

Yeni nesil konsolların çıkması ile birlikte oyun yapımcılarının asıl hedefi yeni nesil konsollara uyumlu çok daha gelişmiş özelliklere sahip oyunlar ortaya çıkarmak oldu. Hal böyle olunca PS 4 ve Xbox One gibi eski nesil konsollar gün geçtikçe donanım anlamında daha da yetersiz gelmeye başladı.

Yaşanan bu donanım tartışmaları sonrasında Battlefield cephesinden de Battlefield 6’nın eski nesil konsollar için çıkış yapmayacağı konusunda söylentiler çıkmış durumda. Öte yandan oyunun çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass kütüphanesinde de yer alacağı yönünde iddialar bulunmakta.

EA tarafından oldukça büyük umutlarla piyasaya sürülecek olan Battlefield 6 için, daha önce görülmemiş bir aksiyon tanımlamaları yapılmakta. Bu denli yüksek aksiyonun beklendiği oyunun düşük grafik özelliklerine sahip olması beklenemez. Bu durum da oyunun eski nesil konsollarda çalışmasının oldukça güç olduğunu kanıtlar nitelikte.

Hatırlarsanız son olarak Cyberpunk 2077 de eski nesil konsollara çıkış yapmış ancak bu konsollarda beklenen performansın çok uzağında kalmıştı. Bu yönde problemlerle karşılaşmak istemeyen EA’in oyunu eski nesil konsollara çıkartmaması mantıklı bir karar olarak görülebilir.

Peki siz eski nesil konsolların geleceği ve Battlefield 6 hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

PS 4 ve Xbox One Kullanıcılarına Battlefield 6’dan Kötü Haber

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ