Pokemon Go, Uzun Bekleyişin Ardından Türkiye’de Yayınlandı

29 Okunma 05 Haziran 2021 21:33
pokemon-go-teknolama

Çıktığı dönemde oldukça büyük ilgi göre Pokemon Go, uzun süreli bekleyişin ardından artık Türkiye’de de kullanıma açıldı.

2016 yılının Temmuz ayında oyuncuların beğenisine sunulan Pokemon Go o dönem birçok alanda ilk olması nedeniyle oldukça fazla ilgi gördü ve popüler oldu. Ancak ne yazık ki oyun o dönem için ülkemizde yayınlanmamıştı. Öte yandan bu durumun kendilerine engel olmasını istemeyen birçok oyun tutkunu oyunu çeşitli yollarla temin edebiliyor ve oynayabiliyorlardı.

Oyunun çıkış tarihinin üzerinden geçen 5 yılın ardındansa neredeyse unutuldu olarak tabir edebileceğimiz oyun Türkiye’de yayınlanmaya başladı. 5 yıl önce oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olsa da ülkemizde erişime açık olmaması ve uzunca bir zaman geçmiş olması oyunun eski popülaritesini kaybetmesine neden oldu.

Çıktığı dönem için AR teknolojisini oyuna entegre etmesi ve gerçek dünya ile sanal dünyayı birbirine entegre etmesi ile oldukça dikkat çeken oyun, sevilen çizgi dizi Pokemon tutkunları tarafından da oldukça ilgi gördü. Aradan geçen 5 yıl boyunca güncelleştirmeler alan ve birçok yeniliğe kavuşan oyunun tekrar ülkemizde popüler olup olamayacağı bilinmez ancak oyunu indirmeyi düşünenler için birkaç yenilikten bahsetmek istiyoruz.

Oyunda artık 5 yıl öncesine göre etkinlik anlamında daha zengin seçenekler sunmakta. Oyunun arkadaşlarınızla katılabileceğiniz etkinlikler sunması oyunda daha uzun süre eğlenceli vakit geçirebilmenizi sağlıyor. Diğer taraftan Kanto bölgesinde gördüğümüz ilk jenerasyona ait pokemonlar dışında oyunda artık Johto ve Hoenn bölgelerindeki pokemonları görebileceğiz.

Peki siz Pokemon Go hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Pokemon Go, Uzun Bekleyişin Ardından Türkiye’de Yayınlandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ