PlayStation ve Discord Entegre Bir Şekilde Çalışacak

559 Okunma 04 Mayıs 2021 18:50
playstation-discord-teknolama

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Discord platformunu tamamen satın alacağı iddiaları ile gündeme gelmişti. Bugün yayınlanan haberlere göre ise Sony PlayStation ve Discord arasında bir ortaklık hakkında açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalara göre PS kullanıcıları doğrudan Discord’a erişebilecek.

Discord, dünya çapında aylık 140 milyon aktif kullanıcı ile başta oyun severler olmak üzere tüm dijital isimlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Hala kendini geliştirmeye devam eden Discord, geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından satın alınacağı iddiası ile gündeme gelmişti. Bugün ise PlayStation ve Discord ortaklığı ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Yapılan anlaşmaya göre, Discord’un PS için özel bir versiyonu üretilecek ve tüm PS kullanıcıları oyun oynarken arkaplanda arkadaşları ile iletişimde olabilecek. Şimdiye kadar konsol kullanıcıları yalnızca yine PS Network üzerinden arkadaşları ile sesli iletişime geçebiliyordu. Şimdi ise çapraz platform ile tüm oyunseverler iletişim halinde olabilecek.

Ryan, ”Ekiplerimiz ile birlikte Discord’u PlayStation Network’teki sosyal ve oyun deneyiminizin bir parçası haline getirmek için şimdiden sıkı çalışıyoruz. Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak sağlamak” şeklinde konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Konu hakkında henüz daha fazla detay olmasa da, 2022 yılının başlarında bu ortaklığın ilk meyvelerinin ortaya çıkacağı üzerine konuşuluyor.

Peki siz Sony ve Discord arasında yapılan anlaşma konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  • Mehmet
    3 gün önce

    Hem PlayStation hem de Xbox şimdiye kadar şunu nasıl yapmadı aklım almıyor zaten

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

PlayStation ve Discord Entegre Bir Şekilde Çalışacak

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ