PlayStation Plus Video Pass Nedir?

2844 Okunma 21 Nisan 2021 19:09
playstation-plus-video-pass-teknolama

Sony, henüz resmi olarak duyurulmamış PlayStation Plus Video Pass servisini yanlışlıkla yayınladı. PlayStation Polonya internet sitesinde yayınlanan bir sayfada, Sony tarafından planlanan bir abonelik servisi ortaya çıktı. Konu hakkında resmi bir duyuruda bulunmayan Sony, PS kullanıcılarını şaşırttı. Abonelik servisi hakkında öğrenilen detaylar haberimizin devamında.

Bilindiği üzere Microsoft, Xbox Game Pass hizmeti ile oyuncuların gönlüne taht kurmaya devam ediyor. Her ne kadar PlayStation özel oyunları oldukça ilgi çekici ve kaliteli yapımlar olsa da, özellikle de ülkemizde fiyatları aşırı pahalı ve oyuncular daha uygun yolları tercih ediyor. Bu durumda da karşımıza en iyi alternatif olarak Xbox Game Pass çıkıyor. Hatta Microsoft bu sene, Türkiye’de daha önce hiç görülmediği kadar Xbox satışına imza attı.

Her ne kadar oyuncular uygun yollu oyunlara ulaşmak için can atsa da, PlayStation bu konuda henüz net bir açıklama yapmış değil ancak Sony cephesinden benzeri bir adım bekleniyor. Bu beklenti üzerine, Sony Polonya internet sitesinde yanlışlıkla yayınlanan ve kısa sürenin ardından kaldırılan bir sayfa, oyuncuların hiç beklemediği, alakasız bir projeyi gün yüzüne çıkardı.

PlayStation Plus Video Pass adı ile yayınlanan sayfada, PlayStation Plus kullanıcılarına sınırlı bir süre için sunulan yeni bir avantaj… PS Plus Video Pass, 22.04.21’den 22.04.22’ye kadar aktif bir deneme hizmetidir. Abonelik avantajı Polonya’daki PS Plus kullanıcıları tarafından kullanılabilir.” açıklaması yer alıyordu.

Paylaşılan sayfada, hangi filmlerin yayınlanacağını net olarak öğrenemesek de, Venom, Zombieland Double Tap, Bloodshot gibi yapımların görsellerini görüyoruz. Ayrıca PS Plus Video Pass hizmetinin belli bir bölgeye mi özel olacağı yoksa tüm dünyaya mı sunulacağı da belli değil. Ancak her ne kadar bu durum tam olarak istediğimiz gibi gözükmese de, Sony ile Microsoft mücadelesinde biz oyuncuların kârlı çıkması bekleniyor.

Peki siz PlayStation Plus ayrıcalıkları konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla konsol haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Video Pass Nedir?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ