PlayStation Oyunları Mobil Cihazlara Geliyor

694 Okunma 11 Nisan 2021 19:48
sony-playstation-5-teknolama-1

Sony, PlayStation platformu için geliştirdiği oyunlarını mobil cihazlara getirmek için kolları sıvadı.

PlayStatin platformu için geliştirdiği ve oldukça popüler hale gelmiş olan birçok oyunu bulunan Sony, bu oyunlarını daha büyük kitlelere ulaştırmak için kolları sıvadı. Sony son yıllarda çıkarmış olduğu hem PlayStation serisi hem de PlayStation’a özel oyunlarla büyük ilgi gördü ve satış başarıları yakaladı.

Sony PlayStation ile her ne kadar büyük bir kesime ulaşmış olsa da konsol kullanıcılarının sayısının kısıtlı olduğu bir gerçek. Tam da bu noktada Sony geliştirmiş olduğu ve konsol cephesinde oldukça popüler hale gelen oyunlarını, mobile uyumlu hale getirerek daha büyük kitlelere ulaşmak hedefinde.

Günümüzde gittikçe artan bir pazar payına sahip olan mobil oyun sektörü, birçok büyük oyun yapımı şirketinin dikkatini çekmiş durumda. Sony de bahsi geçen mobil oyun piyasasına yönelmeye çalışan şirketlerden biri olarak görülüyor.

Aslına bakacak olursak bahsi geçen bu girişim Sony için yeni değil. Daha önce de mobil oyun pazarı için girişimleri olan Sony, Xperia Play gibi kendi uygulamalarını yayınladığı mobil platformunu duyurmuştu. Yine de bu girişimi istenildiği ilgiyi göremedi. Ancak kuşkusuz PlayStation gibi bir markanın mobil oyun sektöründe adının geçmesi çok daha büyük bir ilgiyi görecektir.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation için efsane haline gelen oyunlardan biri olan Crash Bandicoot mobil kullanıcılar için yayınlanmıştı. Crash Bandicoot ile başlayan serinin devamının geleceği ve yeni PlayStation oyunlarını mobil de göreceğimiz de çok geçmeden belli oldu.

Şu anda Sony tarafından hangi oyunların mobile uyarlanacağı konusunda bir açıklama yapılmazken, çok sayıda oyunun mobile uyumlu hale getirilmesi bekleniyor. Öte yandan Sony’nin mobile uyarlamayı planladığı oyunları yaklaşık 4-5 yıllık bir süreç içerisinde tamamlaması bekleniyor.

Peki siz mobile uyumlu hale getirilecek olan PlayStation oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

PlayStation Oyunları Mobil Cihazlara Geliyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ