arama

  PlayStation Oyun İndirme Hızı Düşürüldü

  sony-playstation-5-teknolama-1
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İbrahim Barışan
  • Beğen
   Loading...

  PlayStation koronavirüs nedeniyle oyun indirme hızını düşürme kararı aldı.

  Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Yetkililer virüsten korunmak her fırsatta için sosyal mesafemizi korumamız gerektiğini ve mümkünse evden hiç çıkmamamız gerektiğini vurguluyorlar. Yetkilileri dinleyen vatandaşlar da evlerinden çıkmamaya vakitlerini evlerinde geçirmeye başladılar.

  Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde insanların evde kalması sonucunda ise insanların imdadına ilk yetişen internet dünyası oldu. Hal böyle olunca Dünya genelinde internet kullanımı ve trafiği oldukça arttı. Daha önce Amazon, Netflix ve YouTube gibi online platformların internet hızları yavaşladığı gerekçesiyle video kalitelerini düşürme kararı aldıklarına şahit olmuştuk. Benzer bir karar bu sefer Sony cephesinden geldi.

  Sony aldığı yeni karar sonucunda Avrupa’da PlayStation oyun indrime hızını düşüreceğini açıkladı. Karar kullanıcılara Sony CEO’su Jim Ryan tarafından PlayStation Blog’da bir gönderi ile açıklandı. Ryan mesajında evlerinde kalmayı tercih eden kişilerin sayısının fazla olması nedeniyle doğabilecek internet yoğunluğunu kontrol altında tutmak istediklerini belirtti. İnternet trafiğini bu sayede kontrol altında tutarak herkesin platformdan yararlanmasını istediklerini aktaran Ryan, bu nedenle oyun indirirken bazı yavaşlamalar ile karşılaşabileceğimizi belirtti. Açıklama metninin sonunda Ryan, destek ve anlayışları için kullanıcılarına teşekkür etti.

  Her ne kadar şu günlerde vakit geçirebileceğimiz konsol oyunları tarzı aktiviteler bizim için önemli olsa da, alınan bu kararın iyi bir amaç uğruna alındığını düşünmemiz ve bu tarz uygulamaları desteklememiz gerekiyor. Gerekli durumlarda internet hizmetinden yararlanabilmemiz için bu tarz kısıtlamalar oldukça önemli.

  Daha fazla konsol haberleri için istemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ