e
sv

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Sızdırıldı

playstation5-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Büyük bir heyecan ile beklenen yeni nesil konsollar ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler öğreniyoruz. Bugün itibari ile ise PlayStation 5 Türkiye fiyatı sızdırılmış olabilir.

Ülke içerisinde saygın bir durumda olan Posta gazetesi, PlayStation 5 Türkiye fiyatı ile ilgili paylaşımda bulundu. Türkiye içerisinde bulunan bir teknoloji mağazasının stok uygulamasından görülen görsel, yeni konsolun fiyatı hakkında bilgi sahibi olmamıza olanak sağlıyor.

Sony, şimdiye kadar yeni konsolunun fiyatı konusunda herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı. Ancak tüm kullanıcılar, dünya genelinde konsolun 500 dolar civarında satışa çıkacağı konusunda hemfikir gözüküyor. Bu durumda ise vergiler de hesaba katıldığında PlayStation 5’in Türkiye fiyatı 7000-8000 TL arasında olacak deniliyordu.

Posta gazetesi tarafından sızdırılan görsel, yeni oyun konsolunun fiyatını açıkça gösteriyor. Ancak fotoğraftaki versiyonun Digital Edition olup olmadığı konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor. Genel olarak beklenen fiyatın da bu civarda olacağı düşünülse de, bir konsol fiyatının 8000 TL miktarlarına ulaşması pek de sevindirici bir haber diyemiyoruz.

Tekrar belirtmekte fayda var, konsol hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil ve bu fiyat, konsolun çıkışına kadar değişmiş olabilir. Sonra Teknolama Bey böyle dedi ama şöyle çıktı olmasın. 🙂

Peki sen PlayStation 5 fiyatı konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla konsol haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.