arama

  PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

  sony-playstation-5-teknolama-1
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi konusunda ilk bilgiler sızdırılmaya başladı. Konsol üreticileri arasında artan rekabet kızışmaya devam ediyor. Microsoft ve Sony, yeni konsollarını yıl sonuna yetiştirmeye çalışırken, Danimarka merkezli bir alışveriş sitesi, PS5 fiyatı ve çıkış tarihini sızdırdı.

  PS5 fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı

  Yeni nesil oyun konsolları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Özellikle de yeni sürücü teknolojileri ile oldukça iddialı olan iki konsol da, oyunların yüklenme süresi konusunda devrim getiriyor. Henüz iki konsol için de resmi bir şekilde çıkış tarihi ve fiyat bilgisi verilmese de, PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi ile alakalı ilk bilgilere eriştik.

  Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki bu bilgilerin resmi bir kaydı yoktur. Danimarka tabanlı bir alışveriş sitesinde yayınlanan bilgiler, sonrasında değiştirilebilir. Sonra Teknolama bey siz böyle dediniz ama olmadı demeyin. 🙂

  Resmi fiyat hakkında hiçbir bilgi bulunmamasına rağmen Danimarkalı güvenilir bir alışveriş firması, listelerine PS5 konsolunu ekleyerek tüm dünya gündemine oturmayı başardı. Net bir şekilde konsolun çıkış tarihi ve fiyatı gözükürken, konsola 1.043 dolar fiyat etiketi ile raflarda yerini almış gibi gözüküyor.

  Bir önceki model olan PS4’ün 399 dolar gibi bir fiyat ile ilk satışa sunulmasının ardından yeni nesil konsolun 450 – 499 dolar arasında satışa sunulması bekleniyordu. Beklenenin 2 katından daha fazla bir fiyat etiketi ile ilk defa görüntülenen konsol, durum böyle olursa birçok kullanıcısını Microsoft tarafına yönlendirebilir.

  Ayrıca yine aynı sitede konsolun çıkış tarihi 1 Aralık 2020 olarak gözüküyor. Bazı analistler, sitenin Google sıralamalarında daha yukarda olmak ve viral reklam uygulama amacıyla böyle bir yayınlama yapmış olabileceğini öne sürüyor. Ancak koronavirüs sebebi ile çıkış fiyatının normalden biraz daha yüksek olması öngörülüyor

  Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi bizler ile yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla konsol haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ