arama

  PlayStation 3 Kullanıcılarının Mesajlaşma Özelliği Kaldırılıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  PlayStation 3 kullanıcılarının mesajlaşma özelliğinin Sony tarafından kaldırılacağı açıklandı.

  Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürmeden önce PlayStation 3 için aldığı kararla gündemde. Yeni çıkacak konsolu öncesi PS 3’ü yavaş yavaş piyasadan çekmeyi hedefleyen Sony, PlayStation 3 kullanıcılarının bundan sonra PlayStation 4 ve PlayStation Vita kullanıcılarıyla iletişim kuramayacağını açıkladı.

  Sony, PlayStation Japonya web sitesinden yapılan açıklamaya göre; PS 3 kullanıcılarının PS 4 ve PS Vita kullanıcılarıyla iletişim kurmasını sağlayan mesajlaşma özelliği kaldırılacak. Bu karar sonrası PS 3 kullanıcılarının PS 4 ve PS Vita kullanıcıları ile uygulama üzerinden iletişim kurabilmeleri mümkün olmayacak. Sony bu kararını 30 Haziran’dan itibaren uygulamaya koyacağını açıkladı.

  Ayrıca açıklamada PS 3 kullanıcılarının kendi aralarında iletişim kurmaya devam edebileceği de aktarıldı.

  Sony bu hamlesi ile 5. nesil konsolu PlayStation 5 için eski modellerini piyasadan kaldırmaya başladığını göstermiş oldu. Önceki konsol modellerinin çıkışında da şahit olduğumuz gibi her yeni konsol kendinden önceki konsollarda bulunan özelliklerin gün geçtikçe kısıtlanmasına neden oluyor. Bir yerden sonra bu kısıtlamalar üzerine yeni konsol arayışına giren kullanıcılar ise, şirketler için birer nimet haline geliyor.

  Daha fazla konsol haberleri için istemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ