e
sv

PlayStation için Abonelik Sistemi Düşünülmüyor

playstation-abonelik-sistemi-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde yapılan canlı yayında konuşan Jim Ryan, PlayStation için abonelik sisteminin gelip gelmeyeceğini açıkladı.

Oyun konsolu sektöründe en başarılı markalardan biri olan Sony, 16 Eylül çarşamba günü yaptığı canlı yayın etkinliğinde PlayStation hakkında birkaç açıklama daha yaptı. Bu açıklamalar PlayStation’ın CEO’su olan Jim Ryan’dan geldi.

Jim Ryan, Game Indurstry sitesi ile yaptığı söyleşide şunlardan bahsetti;
”Bu konu hakkında geçtiğimiz tarihlerde konuşmuştuk. Yeni çıkardığımız ve çıkaracağımız oyunları abonelik sistemi gibi bir sistem içerisine sokmayı düşünmüyoruz. Bu oyunların maliyeti milyonlarca doları geçiyor. Yapım aşamaları reklamlar hariç 100 milyon doları aşıyor. Bu sistemin sürdürülebilir olacağını düşünmemekteyiz”.

Oyun firmaları artık bedava oyun dağıtarak oyuncuları memnun etmeye çalışıyor. Bunun birçok oyuncu çektiğini gören firmalar bu işi daha da büyütmek istiyor. Sony’nin karşısında Xbox Game Pass gibi bir abonelik sistemi bulunmakta. Xbox, Game Pass ile ayda 100’den fazla oyunu oyuncuların karşısına sunuyor. PlayStation ise Xbox’ın GamePass’i kadar oyuncu çekecek bir hizmet sunmuyor. Ancak PlayStation’un Plus Collection hizmeti bulunmakta. Bu hizmetle beraber efsanevi PlayStation 4 oyunlarını PlayStation 5 için ücretsiz olarak sunacak. 18 oyunu içerisinde barındıran bu hizmetin bazı oyunları God of War, Uncharted ve The Last of Us olacak.

Peki sen PlayStation abonelik hizmeti hakkında ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.