Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

59 Okunma 02 Temmuz 2021 01:00
peaky-blinders-teknolama

Netflix üzerinden yayınlanan sevilen İngiliz gangster dizisi Peaky Blinders 6. sezon ile birlikte final yapmaya hazırlanıyor

İlk olarak BBC Two kanalı üzerinden 2013 yılında izleyiciyle buluşan Peaky Blinders, sonrasında Netflix gibi dünya çapında geniş kullanıcı kitlesine erişen dijital bir platforma taşınmasıyla ününe ün katarak izleyici sayısını bir hayli arttırdı. Dizinin bu denli büyük bir etki yaratmasında ise dönemim atmosferinin başarılı bir şekilde yansıtılması ve Cillian Murphy başta olmak üzere oyuncuların göstermiş olduğu performans. Cillian Murphy dizideki karakteriyle akıllara kazınan birçok sahneye imza atmayı başararak izleyiciler tarafından oldukça olumlu yorumlar almayı başardı.

Dizinin izleyenleri karakterlere dönemin atmosferine bu kadar alışmışken 5. sezon finali ardından verilen uzun ara ise sabırsız izleyicileri bir hayli meraklandırdı. Tüm dizilerde olduğu gibi Peaky Blinders çekimlerinin de pandemi nedeniyle ertelendiği biliniyor. Ancak yeni sezon hakkında şüphesi olanlar için yeni sezonun kesin olarak geleceğini söyleyebiliriz.

Peki Peaky Blinders 6. sezon ne zaman izleyiciyle buluşacak? Bu soruyu dizinin yönetmenlerinden olan Anthony Bryne’nin bir röportajında yapmış olduğu açıklamadan üzerinden yorumlayabiliriz. Bryne verdiği röportajda dizinin 6. sezonu için planlamalarının 2020 yılı sonunda çekime başlamak 2021’in ilk aylarında da diziyi yayınlama olduğunu belirtti. Sözlerine pandemi nedeniyle her şeyi bir yıl ertelemek zorunda kaldık diyen Bryne, kesin bir yayın tarihi vermekten kaçınsa da, Peaky Blinders yeni sezonunun 2022 yılının ilk aylarında çıkması bekleniyor.

Öte yandan dizinin hayranlarını üzecek bir haber dizinin senaristi Steven Knight’dan geldi. Knight, geçmişte vermiş olduğu bir röportajında dizinin 7. sezonunun çekileceğini duyurmuştu. Ancak bu durumun artık geçerli olmadığı ve 6. sezonun final sezonu olacağı biliniyor. Ayrıca Knight yapmış olduğu açıklamada hikayenin beklendiği şekilde ilerlemeyeceğini ve dizinin hikayesinin dizinin finaliyle son bulmayacağını sözlerine ekledi. İlerleyen yıllarda Peaky Blinders yan hikayelerin karşımıza çıkması oldukça muhtemel.

Peki sizin Peaky Blinders hakkındaki düşünceleriniz ve final sezonundan beklentileriniz neler? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?